Pod młotek poszły prace członków Związku Polskich Artystów Plastyków, studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od piątku będzie można oglądać je w „Powoli cafe”.

We wtorek ruszyła internetowa aukcja obrazów. Cały dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na leczenie chorej na raka 33-letniej Justyny Błachut-Myśliwiec z Rzeszowa. Organizatorka aukcji Urszula Chrobak, zapowiedziała wernisaż prac, które można wylicytować.

Możliwość oglądnięcia dzieł sztuki w „Powoli cafe” przy ul. Mickiewicza w Rzeszowie służy przede wszystkim zapoznaniu się z formatem i fakturą danej pracy. Często jest tak, że dopiero bezpośredni kontakt z obrazem powoduje, że dzieło przypada do gustu.

– Wernisaż jest okazją, żeby zobaczyć dobrą sztukę, przyglądnąć się licytowanym pracom z bliska i spotkać się w szczytnym celu. Przede wszystkim chodzi o to, żeby pomóc Justynie – mówi Urszula Chrobak, organizatorka aukcji, koleżanka chorej Justyny i fotoreporterka Rzeszów News.

– Bezpośredni kontakt ze sztuką daje więcej wrażeń, można dostrzec ruch narzędzia, jakim posługuje się artysta, technikę, fakturę – dodaje Urszula Chrobak.

Pomaga 38 artystów

Wystawa odbędzie się w „Powoli cafe” w piątek (13 listopada) o godz. 19:00

Pod młotek pójdą prace 38 artystów ze Związku Polskich Artystów Plastyków oraz studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także niezrzeszonych.

Artyści, którzy zdecydowali się pomóc to: Marlena Makiel Hędrzak, Marta Ożóg, Marcin Pecka, Marek Haba, Arkadiusz Andrejkow, Tomasz Baran, Marek Adam Olszyński, Łukasz Gil, Urszula Chrobak, Sylwester Stabryła, Magdalena Bąk, Jan Szczepkowski, Agata Kwiatkowska, Maria Konrad, Tomasz Mistak, Marta Mazurak, Dariusz Michna, Kamila Bednarska, Paweł Bińczycki, Joanna Szostak, Anna Torba, Aleksandra Budziaszek, Magda Uchman, Piotr Woroniec jr, Katarzyna Kowalska, Katarzyna Fornal, Regina Sośnicka, Michał Święcicki, Daniel Białowąs, Agata Karaś, Jakub Sroka, Izabela Świrk, Jakub Bukowski, Kamil Skrzypiec, Agnieszka Przybyla, Wojciech Kornacki, Paulina Parafińska, Kamil Paluszek.

Aukcja na Facebooku

Aby wziąć udział w aukcji, trzeba dołączyć do grupy na Facebooku (TUTAJ). Jeśli tego się nie zrobi, dodawanie komentarzy będzie niemożliwe, a tym samym licytacja, która odbywa się w komentarzach. Prace, które można wylicytować, dostępne są TUTAJ. Cena wywoławcza każdej pracy wynosi 100 zł. Nie trzeba poprzestawać na cenie wywoławczej lub przebijać tylko innych. Można przebijać także swoje propozycje.

Licytacja potrwa do 19 listopada do godz. 20:00. W opisie obrazów znajduje się autor, tytuł oraz format pracy. Po aukcji osoba, która wylicytowała obraz, przelewa pieniądze na konto Justyny. W tytule przelewu trzeba napisać tytuł i autora pracy, którą się wylicytowało. Z dowodem wpłaty można odebrać wygrane dzieło sztuki.

Justyna czeka na pomoc

Nie trzeba brać udziału w aukcji, aby pomóc Justynie. Wystarczy wpłacić pieniądze na konto: MBank 23 1140 2004 0000 3702 7591 5136. Tytuł przelewu: na leczenie

Justyna Błachut-Myśliwiec ma córkę i syna. Niestety ma guza na płucu, który jest nieoperacyjny. Chemioterapia i radioterapia w tym stadium rozwoju nowotworu też nie wchodzi w rachubę.

Justyna leczona jest w ośrodku specjalizującym się w naturalnych metodach. Jednak leczenie jest bardzo kosztowne. Dzięki hojności internautów udało się zebrać pieniądze na pierwsze dwa etapy leczenia. Potrzeba było około 63 tys. zł. Nie ma jednak pewności, jak organizm Justyny zareaguje na leczenie i jak długo będzie ono trwało.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama