Zdjęcie: Materiały Platformy Obywatelskiej
Reklama

Na Podkarpaciu jest pięć grup. Każda z nich ma walczyć o sukces Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w majowych wyborach prezydenckich. 

W czwartek Platforma Obywatelska pokazała główne twarze centralnego sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a wśród nich znalazła się podkarpacka europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska. Od piątku zaczęły z kolei działać regionalne grupy wsparcia wicemarszałek Kidawy-Błońskiej, kandydatki PO i Nowoczesnej, w wyborach na prezydenta RP – 10 maja. 

Trudne zadanie, ale są gotowi 

Na Podkarpaciu w skład regionalnej grupy wsparcia wchodzi pięć subregionów, które odpowiadają okręgom w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. W Rzeszowie taką grupę tworzą m.in. Krzysztof Ożóg oraz radni miejscy PO: Marcin Deręgowski, Jolanta Kaźmierczak, Andrzej Dec i Wiesław Ziemiński. 

Każda z tych osób ma przydzielone określone zadania. Marcin Deręgowski będzie dbał o kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w internecie, Jolanta Kaźmierczak ma odpowiadać za kontakty z mediami, Andrzej Dec za współpracę z samorządami i organizacjami pozarządowymi, a Wojciech Ziemiński za pracę wolontariuszy – banery, plakaty, ulotki. 

Politycy PO wierzą, że praca grup wsparcia przełoży się na sukces Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. – To trudne zadanie, wymaga zaangażowania, ale jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie. Jesteśmy również gotowi pod względem organizacyjnym – zapewnia Krzysztof Ożóg. Twierdzi, że do grupy wsparcia Kidawy-Błońskiej dołączają kolejne osoby. 

– Mają niejedną kampanię za sobą, doskonale znają tę robotę, ale przede wszystkim są zaangażowani i wierzą w sukces – przekonuje Ożóg. 

Kidawa-Błońska w marcu i kwietniu

Rzeszowska grupa ma swoim zasięgiem obejmować sam Rzeszów, a także powiaty: rzeszowski i łańcucki. Działalność wszystkich pięciu grup na Podkarpaciu ma koordynować lider podkarpackiej PO – Zdzisław Gawlik, który zapowiedział, że Małgorzata Kidawa-Błońska na pewno na Podkarpaciu pojawi się pod koniec marca i w kwietniu.

– Budujemy mapę [wizyt]. Myślę, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie nie tylko w marcu i kwietniu – przewiduje Zdzisław Gawlik. Jego zdaniem najważniejszym przesłaniem kampanii Kidawy-Błońskiej będzie “pytanie o przyszłość naszego kraju”. – Czy będziemy chcieli zostać w systemie państw Europy Zachodniej, czy zmierzać ku cywilizacji Wschodu – mówi. 

PO zdaje sobie sprawę, że kampania Kidawy-Błońskiej musi być mocna w internecie – w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram… – Ze swoją grupą będę odpowiadał za to, by przekaz marszałek Kidawy-Błońskiej w internecie był słyszalny. Apelujemy do internautów, by komentowali nasze działania – mówi Marcin Deręgowski. 

Zespół medialny pod kierownictwem Jolanty Kaźmierczak ma informować media o wizytach Małgorzaty Kidawy-Blońskiej w regionie rzeszowskim, będzie też monitorował wydarzenia społeczne, kulturalne i gospodarcze. Efekty tych prac będą trafiały do centralnego sztabu Kidawy-Błońskiej.

Bez wspólnej pracy się nie uda 

– Wielu Polaków wierzy, że od 10 maja będziemy mieli innego prezydenta, że będzie przestrzegał prawa i szanował Konstytucję, a tym prezydentem będzie Małgorzata Kidawa-Błońska – uważa Wiesław Ziemiński. Politycy PO apelują o przekazywanie im informacji, gdzie można wywiesić plakat, czy baner Kidawy-Błońskiej. 

– Liczę, że ci, którzy zgadzają się z poglądem, że Polska wymaga radykalnej zmiany, zastopowania tego, co dzisiaj się dzieje, zechce się zaangażować. Bez naszej wspólnej pracy to się nie uda – twierdzi Andrzej Dec. 

PO zaprasza do współpracy wszystkie osoby, które chcą się angażować w kampanii Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Z Platformą można się kontaktować za pomocą jej facebookowego profilu – Facebook.com/Podkarpacie. Kontakt do radnych miejskich PO znajdziecie w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Miasta Rzeszowa. 

Pięć lat temu w pierwszej turze wyborów prezydenckich na Podkarpaciu wygrał Andrzej Duda (PiS). Zdobył 50,09 proc. głosów. Urzędujący wtedy prezydent Bronisław Komorowski (PO) – 20,42 proc. W drugiej turze Duda zmiażdżył Komorowskiego, zdobył 71,39 proc. głosów, a Komorowski 28,61 proc.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: