Zdjęcie: materiały Plazy
Reklama

Centrum handlowe Plaza Rzeszów wprowadza nowe zasady parkowania. Postój powyżej trzech godzin będzie płatny. To samo zrobił już hipermarket E.Leclerc. 

Wydłuża się lista rzeszowskich galerii handlowych i dużych sklepów, które w Rzeszowie kończą z darmowym stawianiem aut na parkingach na wiele godzin. Opłaty wprowadziły już wcześniej galerie: Nowy Świat, Galeria Rzeszów, Millenium Hall, Outlet Graffica, płatny postój wprowadził także Lidl – przy ulicy Hetmańskiej. 

Do płatnego parkowania przygotowuje się teraz Plaza przy al. Rejtana. Kilka dni temu opłaty wprowadził sąsiadujący z Plazą hipermarket E.Leclerc. Pierwsze trzy godziny są bezpłatne (dwa razy dziennie), za każdą kolejną trzeba zapłacić 5 zł. Opłata za dobę wynosi 100 zł. Dodatkowo można zapłacić za miesiąc parkowania.

Identyczne opłaty na wakacjach będą obowiązywały na parkingu Plazy. Katarzyna Szewerniak-Pawlak, menedżer ds. marketingu w Plazie, twierdzi, że po wprowadzeniu opłat, na parkingu będzie więcej miejsc, co w założeniu ma usprawnić i ułatwić zakupy. Dla pracowników Plazy przewidziano specjalne abonamenty.

Szewerniak-Pawlak twierdzi też, że do wprowadzenia płatnego parkowania namówili ich klienci, którzy skarżą się, że przy Plazie nie jest łatwo zaparkować auto. Płatny parking ma też ograniczyć stawianie samochodów osób, które nie są klientami Plazy, a załatwiają w pobliżu sprawy urzędowe i firmowe.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na parkingu Plazy będzie co najmniej 8 parkometrów przy wszystkich wejściach do galerii oraz na parkingu wielopoziomowym. – Klienci nie będą musieli zostawiać biletu za szybą – wyjaśnia Katarzyna Szewerniak-Pawlak. Wystarczy, że zarejestrują swój pojazd w parkomacie lub korzystając z aplikacji APCOA FLOW dla systemu Android i iOS.

Pobieraniem opłat w Plazie zajmować się będzie specjalizująca w tym firma Apcoa. Opłaty pobiera nie tylko przy galeriach handlowych, ale i na wielu polskich lotniskach. Regulamin, cennik oraz zasady parkowania przy Plazie dostępne będą na tablicach informacyjnych, na stronie: www.plazarzeszow.pl i na www.facebook.com/PlazaRzeszow.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama