Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

12. edycję ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się” wygrał Chełm. Rzeszów znalazł się na 13. miejscu. 

Spółka Energa, organizator plebiscytu, rozstrzygnęła plebiscyt na najpiękniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce. W pierwszym, regionalnym etapie, który trwał od 14 grudnia do 7 stycznia, wyłoniono 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Na Podkarpaciu zwyciężył Rzeszów.

To była przepustka do finałowego etapu, trwającego od 14 do 25 stycznia. Świetlną Stolicę Polski wybierali internauci, głosując za pośrednictwem strony Swiecsie.pl. Łącznie w trakcie całego konkursu oddali prawie 142 tys. głosów. Zwyciężył Chełm a kolejne miejsca zajęły Szczytno i Łomża. Rzeszów ostatecznie uplasował się na 13. pozycji.

Na Chełm oddano 8 671 głosów (2 358 w pierwszej rundzie i 6 313 w finale). Oprócz tytułu Świetlnej Stolicy Polski, Chełm otrzyma pokaźny zestaw AGD o wartości 50 tys. zł.

Energa nagrodzi również wszystkich pozostałych finalistów – każdy z nich otrzyma urządzenia o wartości 10 tys. zł. Sprzęt trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. 

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

1. Chełm (lubelskie)

2. Szczytno (warmińsko-mazurskie)

3. Łomża (podlaskie)

4. Brzesko (małopolskie)

5. Września (wielkopolskie)

6. Czeladź (śląskie)

7. Węgliniec (dolnośląskie)

8. Czersk (pomorskie)

9. Opole (opolskie)

10. Starachowice (świętokrzyskie)

11. Radom (mazowieckie)

12. Koszalin (zachodniopomorskie)

13. Rzeszów (podkarpackie)

14. Toruń (kujawsko-pomorskie)

15. Wschowa (lubuskie)

16. Aleksandrów Łódzki (łódzkie)

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama