Awans byłego dyrektora Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie. Płk Jacek Kitliński został w czwartek (29 stycznia) szefem polskiego więziennictwa.

Płk Kitliński zastąpił odwołanego przez ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka gen. Jacka Włodarskiego. Dzisiaj Grabarczyk wręczył płk. Jackowi Kitlińskiemu akt powołania na stanowisko Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Płk Kitliński był do tej pory zastępcą gen. Włodarskiego. Stanowisko to pełnił od marca 2013 r.

Gen. Jacek Włodarski został odwołany po tekście w najnowszym „Newsweeku”. Tygodnik napisał, że  Włodarski „załatwił” prywatnej firmie dziesiątki więźniów, którzy mieli pomóc budować autostradę A2 i obwodnicę Żyrardowa. Nie dostali za to wynagrodzenia.

Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi, że powodem dymisji Włodarskiego są „przyczyny osobiste”.

Kim jest nowy szef więziennictwa?

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Płk Jacek Kitliński jest absolwentem Wydziału Społeczno-Pedagogicznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył m.in. studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim i specjalistyczne kursy z zakresu pomocy psychologicznej, organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości w Warszawie.

Płk Kitliński karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. jako młodszy wychowawca w Zakładzie Karnym w Żytkowicach. Rok później został skierowany do Szkoły Oficerskiej w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Po jej ukończeniu w 1995 r. został przeniesiony do Zakładu Karnego w Rzeszowie. W 1997 r. objął stanowisko kierownika działu terapeutycznego dla osób uzależnionych od środków odurzających i psychotropowych.

Pod koniec 2000 r. płk Jacek Kitliński został oddelegowany do pełnienia służby na stanowisku inspektora Biura Penitencjarnego w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej w Warszawie. 1 stycznia 2007 r. został dyrektorem Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie, którym był do 2013 r.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama