Po derbach Rzeszowa: 34 mandaty, policja namierza sprawców odpalenia pirotechniki

Rzeszowska policja podsumowała 92. derby Rzeszowa. Było w miarę spokojnie. Podczas szalikowcy Stali i Resovii odpalili zakazaną pirotechnikę. 

 

Zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Derby odbyły się w piątek, 12 kwietnia, na stadionie miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Na trybunach zasiadło blisko 7000 widzów. W roli gospodarza wystąpiła Resovia. Mecz był zakwalifikowany jako impreza podwyższonego ryzyka.

Okolice stadionu zabezpieczali policjanci z Rzeszowa i sąsiednich komend oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Nie zabrakło policji konnej i przewodników z psami służbowymi. 

Szalikowcy Resovii przed meczem spotkali się na Rynku. Po 18:00, około 500-osobowa grupa, w eskorcie policjantów, wyruszyła na stadion. – Przemarsz kibiców przebiegł spokojnie – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji,

Policjantów drogówki i prewencji wspierali kryminalni. Byli obecni na terenie całego miasta. – Nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów – zaznaczają mundurowi. 

Sektorówka 

W trakcie samego meczu kibice obu drużyn odpalili środki pirotechniczne, które są zakazane na polskich stadionach. Resoviacy zrobili to dwukrotnie – w 60. i 66 minucie. Wcześniej rozłożyli tzw. sektorówkę, czyli ogromną flagę.

– Sektorówka posłużyła do zasłonięcia sprawców odpalenia pirotechniki – mówi rzecznik Żuk. Kilka minut później taka sama sytuacja miała miejsce na trybunie zajmowanej przez sympatyków Stali. Całe zajście zostało zarejestrowane przez mundurowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci do walki z przestępczością pseudokibiców komendy miejskiej identyfikują osoby, które odpaliły pirotechnikę. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych grozi nawet 5 lat więzienia. Mecz zakończył się po godz. 22:00. 

Policjanci wylegitymowali 37 osób, głównie za picie alkoholu w miejscu publicznym i zaśmiecanie. Nałożyli 34 mandaty, a wobec jednej osoby zostanie wysłany wniosek o ukaranie do sądu. Jeden z mężczyzn był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kolbuszowej.

– 43-latek, zamiast na stadion, trafił do policyjnego aresztu – przekazała Magdalena Żuk.

Derby dla Stali 

Sam mecz zakończył się zwycięstwem Stali 2:0. Bramki dla gości zdobyli: Andreja Prokić i Patryk Warczak. To już 35. zwycięstwo Stali w derbach Rzeszowa, Resovia ma o jedną wygraną więcej. W 21. meczach padał remis.

Po piątkowych derbach, Stal zajmuje 11 miejsce w Fortuna 1. Ligi, ma 32 punkty, Resovia jest piętnasta – ma 25 punktów.  

Pierwsze derby odbyły się 10 maja 1945 roku. Resovia pokonała OMTUR PZL 6:2.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama