Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News

Po publikacji Rzeszów News, policjanci namierzają sprawcę i uczestników pobicia chłopaka na rzeszowskim skateparku.

Nagranie z pobicia chłopaka ujawniliśmy w niedzielne popołudnie. Na filmie widać, jak nieznany nastolatek okłada pięściami chłopaka. Tak jak przerażające jest samo pobicie, tak przerażająca jest też postawa nastolatków, którzy patrzyli się na agresję sprawcy i nie reagowali. Dopiero jedna z nastolatek przerwała bicie, by za chwilę śmiać się i klaskać.

Film wywołał ogromne poruszenie w internecie. – Takie zajścia i sytuacje na skateparku są widziane niemal codziennie. Grupa małolatów terroryzuje inne dzieci – alarmowali nas w niedzielę Czytelnicy Rzeszów News, od których dowiedzieliśmy się o pobiciu chłopaka. Do zdarzenia doszło 21 lipca około godz. 17:00. 

Po naszej publikacji w poniedziałek zareagowała rzeszowska policja.

– Wszczynamy postępowanie w tej sprawie z urzędu. Nasi policjanci operacyjni ustalają sprawcę i uczestników tego zdarzenia. W poniedziałek pojechali zabezpieczyć monitoring z okolicznych terenów. Zabezpieczyliśmy również nagranie z Rzeszów News – mówi nam mł. asp. Anna Iskrzycka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policja twierdzi, że w sprawie pobicia chłopaka do tej pory nie otrzymała żadnego zawiadomienia. Funkcjonariusze zapewniają, że skatepark i przylegające do niego tereny regularnie są przez nich patrolowane. – Nie mieliśmy też wcześniej interwencji o podobnym charakterze z udziałem nieletnich – przekonuje mł. asp. Anna Iskrzycka. 

Od policjantów słyszymy, że w ostatnich tygodniach interwencje w okolicach skateparku sprowadzały się do reagowania na sygnały o zakłócaniu ciszy nocnej, picia alkoholu głównie w okolicach Olszynek. – Interwencje dotyczyły jednak osób dorosłych, a nie nieletnich. I też były sporadyczne, niektóre zgłoszenia się nie potwierdzały – mówią funkcjonariusze. 

https://www.youtube.com/watch?v=OCq5ojSGzdc 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama