Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Okrążyli go, potem pobili, a na koniec zdarli mu koszulkę klubową. Poszkodowany to 46-latek. Policjanci potrzebowali pół roku, by zatrzymać sprawców. 

Jak we wtorek, 28 marca, poinformowała policja, do rozboju na 46-latku doszło w październiku 2022 r. Feralnego dnia był na meczu na stadionie przy ulicy Hetmańskiej. Gdy mężczyzna wracał do domu, na al. Batalionów Chłopskich usłyszał, że ma oddać koszulkę.

– 46-latek nie zdążył zareagować, okrążyła go grupa osób – opisuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Policjanci ustalili, że mężczyzna został kilka razy uderzony w głowę, stracił równowagę i upadł na chodnik. Kiedy leżał, sprawcy zdarli z niego koszulkę klubową wartą 120 zł. Po kilku kolejnych ciosach, napastnicy uciekli. 46-latek zadzwonił na policję.

Dzień później mężczyzna złożył wniosek o ściganie stadionowych bandytów, zapamiętał jak wyglądał prowodyr i najbardziej agresywny sprawca. Na szczęście, 46-latek nie doznał obrażeń, które zagrażałyby jego życiu lub zdrowiu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do zatrzymano sprawców zaangażowano funkcjonariuszy wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców. Ustalili, że w rozboju brało udział trzech mężczyzn: 22-latek i dwóch 19-latków. To mieszkańcy Rzeszowa, znani miejscowym policjantom.

W połowie marca młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. W miejskiej prokuraturze rejonowej usłyszeli zarzut rozboju oraz udziału w pobiciu. Dzień później, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował ich na dwa miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama