Pod Rzeszowem powstały superszybkie ładowarki do samochodów Tesla!

0
Reklama

Tesla, światowy producent samochodów elektrycznych, postawił stację superszybkiego ładowania pojazdów na terenie hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi koło Rzeszowa. 

 

To siódma taka stacja Tesli, jaka powstała w Polsce i pierwsza we wschodniej części naszego kraju. O jej uruchomienie wystąpili właściciele Blue Diamond. – Aplikację do Tesli złożyliśmy we wrześniu ub. r. – wspomina Sławomir Barczak, dyrektor Blue Diamond. 

Pierwotnie supercharger Tesli miał powstać w Rzeszowie na terenie b. składu węgla obok dworca PKS. Nic z tego jednak nie wyszło. Stacja superszybkiego ładowania samochodów Tesla powstała w Nowej Wsi. Załatwianie formalności trwało kilka miesięcy. 

– Stację uruchomiliśmy w miniony piątek. W poniedziałek mieliśmy pierwszego klienta, który specjalnie przyjechał z Nowego Sącza. Wcześniej najbliższą e-stację miał w Katowicach. Samochody Tesli ładowane są za darmo – wyjaśnia dyrektor Barczak.

Za montaż dwóch stanowisk, przy których można jednocześnie ładować cztery Tesle, odpowiadała firma FHPU “Faza” Grzegorza Synosia. – Musieliśmy zwiększyć moc dwóch stacji transformatorowych z 250 do 630 kilowatogodzin – mówi Grzegorz Synoś. 

– Trzeba było przygotować także fundamenty, zrobić przyłącza. Nie było to dla nas zbyt skomplikowane zadanie. Dystrybutory ładowania baterii do Tesli były sprowadzane z Berlina – dodaje Janusz Wolski z firmy “Faza”. 

Samochody Tesli na stacji można naładować w ciągu 30 minut. – To dla nas promocja. Liczymy, że kierowcy, którzy będą korzystać z superładowarek, wstąpią do naszej restauracji i skorzystają z usług naszego hotelu – mówi Sławomir Barczak. 

W Rzeszowie obecnie jest zarejestrowanych 83 pojazdy elektryczne, a wśród nich 38 samochodów osobowych, z czego 10 marki Tesla, oraz 10 autobusów, 17 motorowerów, 5 motocykli, 9 ciężarówek i 4 inne pojazdy – quady i meleksy.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: