Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Na zdjęciu Marcin G.
Reklama

Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie zlecił wykonanie badań sądowo-psychiatrycznych dla 39-letniego Marcina G., który jest podejrzany o zabójstwo 27-letniego Kacpra M. 

Sprawą zabójstwa Kacpra M., do którego doszło 9 października w Rzeszowie na ulicy Jagiellońskiej, od 25 października zajmuje się wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledztwo przeniesiono tam z Rzeszowa, bo podejrzany Marcin G. był żołnierzem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, z której został wydalony.

Marcin G. jest podejrzany o zabójstwo Kacpra M. i usiłowanie zabójstwa 27-letniego Krzysztofa K. 39-latek obu mężczyzn zaatakował prawdopodobnie nożem (do tej pory go nie znaleziono) na ulicy Jagiellońskiej na wysokości sklepu “Al Capone”. Lekarzom nie udało się uratować życia Kacpra M. Zmarł on 12 października w szpitalu

Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, poinformował nas, że zlecono badania sądowo-psychiatryczne, którym zostanie poddany Marcin G.

– Po przeprowadzeniu badania biegli wypowiedzą się, czy będą w stanie wydać opinię po badaniu jednorazowym, czy też będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań. Czekamy na opinię biegłych psychiatrów – przekazuje nam Łukasz Łapczyński. 

Prokuratura spodziewa się opinii w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W całym śledztwie przesłuchano dotychczas kilkunastu świadków. – Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa nie informujemy o szczegółach. Zlecono szereg opinii, które są w trakcie realizacji – dodaje prokurator Łapczyński.

Termin zakończenia śledztwa nie jest jeszcze znany, jest ono na początkowym etapie. Marcin G. cały czas przebywa w tymczasowym areszcie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: