Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Więcej połączeń na trasie Dębica – Mielec, nowa para pociągów na trasie Dębica – Tarnów, zastępcza komunikacja autobusowa na liniach 91 i 71 – od 11 grudnia nowy, roczny rozkład jazdy pociągów Polregio. Zmiany będą też w Intercity.  

Nowy rozkład będzie obowiązywał do 9 grudnia 2023 roku. Nowością w Polregio będzie zwiększenie ilości pociągów z 9 do 19 na linii 25 (Dębica – Mielec – Dębica) i wydłużenie relacji 9 pociągów do Padwi i uruchomienie nowej pary pociągów Tarnów – Dębica – Tarnów.

Dodatkowo w weekendy będą kursowały pociągi w relacji Rzeszów – Sanok – Rzeszów oraz Rzeszów – Gorlice – Rzeszów. W długi majowy weekend będą kursowały pociągi z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza oraz z Jarosławia do Lublina

Na czas wakacyjnych weekendów, oprócz wspomnianych pociągów, będą kursowały pociągi w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Sanok – Medzilaborce – Sanok.

Od 11 grudnia 2022 r. do 11 marca 2023 r. na liniach 91 i 71 zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Na linii 91 od 2 stycznia autobusy będą jeździły pomiędzy stacjami Żurawica Osobowa – Żurawica Rozrządowa.

Od 9 stycznia do 9 lutego będą trwały prace na linii 71. Dla wszystkich pociągów w tym okresie, w zależności od połączenia, autobusy będą na odcinkach: Rzeszów Główny – Głogów Młp., Rzeszów Gł – Kolbuszowa lub Rzeszów Główny – Stalowa Wola Południe.

Pociągi Polregio kursują w następujących relacjach:

Linie 106/107/108:

– Rzeszów – Jasło/Gorlice – Rzeszów

– Rzeszów – Strzyżów – Rzeszów

– Jasło – Sanok – Jasło

Linia 91:

– Rzeszów – Tarnów – Rzeszów (w tym 2 pociągi do i z Krakowa)

– Rzeszów – Dębica – Rzeszów

– Dębica – Tarnów- Dębica

– Dębica – Katowice – Dębica

– Rzeszów – Przemyśl/Medyka – Rzeszów

Linia 68:

– Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk

– Przeworsk – Rudnik nad Sanem – Przeworsk

Linia 71/68:

– Rzeszów – Stalowa Wola Południe – Rzeszów

– Rzeszów – Kolbuszowa – Rzeszów

– Rzeszów – Lublin – Rzeszów

– Stalowa Wola Południe/Rozwadów – Lublin – Stalowa Wola Południe/Rozwadów

Linia 101:

– Rzeszów – Horyniec-Zdrój – Rzeszów

– Przeworsk – Lubaczów – Przeworsk

– Jarosław – Horyniec-Zdrój – Jarosław

Linia 25:

– Dębica – Padew – Dębica

– Dębica – Mielec – Dębica

Nowy rozkład jazdy Polregio na poszczególnych połączeniach:

Dębica – Padew – Dębica

Jasło – Sanok – Jasło 

Przeworsk – Stalowa Wola – Przeworsk

Rzeszów – Horyniec Zdrój – Rzeszów 

Rzeszów – Jasło – Gorlice – Rzeszów 

Rzeszów – Przemyśl – Medyka – Rzeszów

Rzeszów – Stalowa Wola – Lublin – Rzeszów 

Rzeszów – Tarnów – Rzeszów

Zmiany w pociągach PKP Intercity 

Jak twierdzi spółka PKP Intercity, nowy rozkład jazdy jej pociągów przynosi „stabilizację oferty dla województwa podkarpackiego, która została rozwinięta w ostatnich latach”. 

Zarówno z i do Rzeszowa, jak i Przemyśla kursować będzie po 14 par pociągów w kategorii InterCity (IC). Wszystkie połączenia pomiędzy Przemyślem a Krakowem i Warszawą będą w kategorii IC.

Z kolei na trasie pomiędzy Rzeszowem a stolicą przez Kraków pasażerowie będą mieć do wyboru pociągi IC lub EIP, te ostatnie obsługiwane przez Pendolino. Pociąg IC „Grottger” relacji Przemyśl – Wrocław – Przemyśl zastąpi obecny skład IC „Lwów Ekspress”.

Od września 2023 roku pociągi IC „Górski” oraz IC „Kochanowski” będą jeździć trasą przez Leżajsk. Od marca do końca sierpnia pociąg TLK „Bieszczady” będzie jeździć przez Strzyżów i Rzeszów Zachodni. Zawieszone będą kursy pociagu TLK „Wetlina”.

Kontynuowane będą prace na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. Część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź do lub z Warszawy Wschodniej.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama