Reklama

Po Dariuszu Dziadzio, Twój Ruch opuściła posłanka Małgorzata Marcinkiewicz. Oboje trzy lata temu weszli do Sejmu z podkarpackich list partii Janusza Palikota.

Małgorzata Marcinkiewicz jest posłanką z Jasła. W piątek (26 września) z członkostwa w Twoim Ruchu zrezygnowało 12 posłów, zmniejszając szeregi partii do 15 osób (minimum, by mógł funkcjonować klub parlamentarny). Jednym z secesjonistów jest Marcinkiewicz.

– Ta decyzja musiała kiedyś zapaść, ona narastała. To nie jest decyzja wczorajsza, ani dzisiejsza. Chcemy ratować to, co jest do uratowania. Nigdzie nie przechodzimy, chcemy stworzyć coś nowego – mówił w Sejmie Roman Kotliński, jeden z 12 posłów, którzy dali Palikotowi politycznego kosza.

– Formuła dotychczas istniejącego klubu Twojego Ruchu wyczerpała się – dodał inny z secesjonistów Wincenty Elsner. Posłowie, którzy opuścili partię Palikota, nie chcieli już dłużej współpracować z politykami TR Markiem Siwcem i Robertem Kwiatkowskim.

O osiągnięciach Małgorzaty Marcinkiewicz w Sejmie trudno mówić. Dała się poznać z tego, że pod Sejm rok temu na pikietę Wolnych Konopi przyszła nietrzeźwa. Dwa lata temu ogłosiła, że występuje z kościoła katolickiego. W 2012 roku podczas wyborów władz wtedy jeszcze Ruchu Palikota w okręgu krośnieńskim, z którego dostała się do parlamentu, Marcinkiwicz tak zagrzewała wszystkich do walki:

– Naszej partii potrzebni są ludzie, którzy mają się wspierać. Jeśli się dowiem, że ktoś pod kimś podkopuje, że ktoś na kogoś nagaduje, ten ktoś wylatuje z partii. Mamy być jedną drużyną, a jeśli będą przepychanki – to bez sensu. Bo za 4 lata wiecie gdzie będziemy? W przysłowiowej dupie – mówiła do działaczy Małgorzata Marcinkiewicz.

Podkarpacie w Sejmie miało dwóch posłów Twojego Ruchu: Marcinkiewicz i Dariusza Dziadzio z okręgu rzeszowskiego. Dziadzio odszedł z TR w lipcu 2013 r., w grudniu przeszedł do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. W kwietniu br. zapisał się do PSL. Z jego list startował w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Bez powodzenia.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.