Zdjęcie: Pixabay

Pierwsze spotkanie poświęcone będzie sztuce scenopisarskiej. Warsztaty z tworzenia scenariuszy filmowych poprowadzi Artur Wyrzykowski, analityk opowieści i aktor znany z filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.

– Na warsztaty CamON zapraszamy wszystkich pasjonatów filmu, którzy chcą poznać tajniki jego produkcji. Bez względu na doświadczenie, pochodzenie czy wiek – zachęca Podkarpacka Komisja Filmowa.

Ze względu na epidemię udział w warsztatach będzie możliwy tylko on-line. – Spotkania w 40-osobowych grupach odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom, ale dedykowane są osobom mieszkającym, uczącym się lub pracującym na Podkarpaciu – wyjaśnia Jagoda Mazepa z PKF.

Spotkania z twórcami i ekspertami z branży filmowej zaplanowano do października. Wśród prowadzących warsztaty będą Aneta Hickinbotham, producentka „Ostatniej Rodziny” i „Bożego Ciała”; Przemysław Chruścielewski, montażysta tych filmów, a także Radosław Ochnio – laureat Europejskiej Nagrody Filmowej za najlepszy dźwięk do obrazu „11 minut”.

Nabór na warsztaty odbywa się przed każdym spotkaniem. Informacje o terminach warsztatów znajdują się na Facebooku Podkarpackiej Komisji Filmowej (TUTAJ) i na stronie www.podkarpackiefilm.pl – TUTAJ.

Najbliższe zajęcia pt. „Podstawy konstruowania opowieści” potrwają od 6 do 7 czerwca (w godz. 9:00-16:00). Zapisy na nie zakończą się 5 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje Katarzyna Mazurkiewicz: k.mazurkiewicz@podkarpackiefilm.pl, lub tel: 693 633 950.

Projekt „CamON.line” dofinansowany jest z pieniędzy Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. W ramach zadania realizowane są także regularne zajęcia on-line dla członków grupy filmowej CamON. Organizatorem warsztatów jest Podkarpacka Komisja Filmowa.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama