Zdjęcie: Parlamentarny.pl

Wymierzenia stanowczych kar dyscyplinarnych dla podkarpackiego posła PiS Bogdana Rzońcy przez jego partię oczekuje podkarpacka Nowoczesna.

Chodzi o środowy wpis Bogdana Rzońcy na Twitterze.  „Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo Holocaustu” – napisał poseł PiS z Jasła.

Skandaliczny wpis Rzońcy wywołał poruszenie w całej Polsce. „Prawdziwa twarz PiS-u: antysemicki prymityw, idealny kontynuator Gomułki i Moczara” – komentowali internauci.

Rzońca wpis usunął i za jego treść przeprosił. Wcześniej napisał jeszcze, że został „źle zrozumiany”, a jego „wpis stał się pożywką dla sensacji”.

Ale sprawa na przeprosinach się nie kończy, bo w czwartek oświadczenie wydała podkarpacka Nowoczesna. Jej liderka Anna Skiba uważa, że wpis Bogdana Rzońcy, który widzi związek pomiędzy konkretną narodowością a skłonnością do wykonywania aborcji, był „karygodny i szkodliwy”.

„Karygodnym i szkodliwym pozostaje także przekonanie Posła Rzońcy o holocauście, jako oczywistym „regulatorze” populacji narodu żydowskiego, 72 lata po zakończeniu II Wojny Światowej. Wzywamy Posła Rzońcę do opamiętania!” – czytamy w oświadczeniu podkarpackiej Nowoczesnej podpisanym przez Annę Skibę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jej zdaniem we wpisie posła Rzońcy na Twitterze „pobrzmiewają (…) echa lat trzydziestych XX wieku w Niemczech, kiedy to podobne poglądy legły u podstaw narodowego socjalizmu i wszystkich jego katastrofalnych konsekwencji”.

„Postawa Posła Rzońcy dyskredytuje go jako byłego nauczyciela historii, dla którego – jak widać – historia nie jest „nauczycielką życia”, wbrew mądrej sentencji. W szczególności jednak dyskredytuje go jako Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który swoim zachowaniem powinien dawać dobry przykład, a zamiast tego, lekceważy i obraża uczucia Polaków, przywiązanych do demokratycznych wartości cywilizowanego państwa w Unii Europejskiej, wykazując się przy tym prymitywnym antysemityzmem oraz zwykłą, ludzką niegodziwością” – czytamy dalej w oświadczeniu Nowoczesnej.

Partia Ryszarda Petru żąda od Bogdana Rzońcy opublikowania przeprosin na łamach dwóch ogólnopolskich dzienników za „karygodny” wpis na Twitterze. Na tym nie koniec. Nowoczesna chce, by liderzy PiS oraz klub parlamentarny tej partii i prezydium Sejmu wymierzyli Rzońcy „stanowcze kary dyscyplinarne”.

„Podobne zachowanie nie może się powtórzyć!” – uważa Nowoczesna.

Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Skiba

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama