Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Zdzisław Gawlik

– Zdrowie jest najważniejsze – uważają działacze podkarpackiej Platformy Obywatelskiej, która we wtorek zdecydowała, że nie zgłosi kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach na prezydenta RP. 

PiS i prezydent RP Andrzej Duda upierają się, że prezydenckie wybory rozpisane na 10 maja powinny się odbyć w tym terminie, mimo epidemii koronawirusa. „Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego” – przekonywał Andrzej Duda podczas poniedziałkowego Q&A na Facebooku. 

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka PO, postanowiła zawiesić kampanię i wróciła do wypełniania obowiązków poselskich. 

Partie polityczne mają prawo zgłaszania swoich kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. We wtorek zarząd podkarpackiej Platformy Obywatelskiej zdecydował, że swoich kandydatów nie zgłosi, jeżeli wybory mają się odbyć 10 maja. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Decyzja o niezgłaszaniu członków obwodowych komisji wyborczych umotywowana jest postępującą epidemią SARS-CoV2 i powszechnym zagrożeniem dla życia i zdrowia Polaków oraz stanowiskiem Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 marca 2020 r., w którym wzywa do współdziałania w sprawach wyborów z uwzględnieniem zdrowia i życia wyborców, jak i dobra Rzeczypospolitej Polskiej” – czytamy w uchwale zarządu podkarpackiej PO.

Uchwałę podpisał Zdzisław Gawlik, lider PO na Podkarpaciu. „Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory zgłosili chęć udziału w komisjach i zachęcamy do współpracy w lepszym, bezpieczniejszym terminie wyborów” – napisał Krzysztof Lipczyński z podkarpackiej PO. 

Zdjęcie: Materiały Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama