Podkarpacka policja ma 20 nowych funkcjonariuszy. Oto oni [ZDJĘCIA]

– Jesteście w gronie najlepszych z najlepszych – mówił w czwartek nadinsp. Krzysztof Pobuta, szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do 20 nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregi podkarpackiego garnizonu.

 

Policjanci w czwartek w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie złożyli ślubowanie. Słowa roty wypowiedzieli w obecności swoich najbliższych, kierownictwa podkarpackiej policji oraz przedstawicieli władz rządowych i samorządowych województwa.

– To wyjątkowy dzień dla 18 policjantów i 2 policjantek, którzy wypowiadając rotę ślubowania stali się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W tej uroczystości towarzyszyli im najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, małżonkowie i przyjaciele – poinformowała podkarpacka policja.

Wszyscy nowo przyjęci policjanci z rąk szefa podkarpackiej policji nadinsp. Krzysztofa Pobuty odebrali legitymacje służbowe. Gratulacje i życzenia przekazali im wojewoda Ewa Leniart i Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

Advertisement

– W szeregi podkarpackiej policji trafiają tylko najlepsi z najlepszych, którzy w wieloetapowym procesie rekrutacji osiągną najwyższe wyniki. Wy jesteście w tym gronie – mówił do nowych funkcjonariuszy komendant Pobuta.

Już za kilka dni wszyscy funkcjonariusze trafią do szkół policyjnych, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe. Później trafią do swoich jednostek macierzystych – Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend w Stalowej Woli, Przemyślu i Lesku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama