Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Ewa Leniart

Oczywista oczywistość. Podkarpacka Rada Regionalna PiS udzieliła formalnego poparcia Ewie Leniart, wojewodzie podkarpackiemu, w przyspieszonych wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

Ewa Leniart w minioną środę ogłosiła, że będzie startowała w wyborach, ale nie pod szyldem PiS, tylko z własnego komitetu.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem zebrała się Podkarpacka Rada Regionalna PiS, by udzielić poparcia Ewie Leniart. Rada Regionalna to partyjne ciało, w którym zasiadają wszyscy parlamentarzyści PiS z województwa oraz przewodniczący klubów w sejmiku podkarpackim i Radzie Miasta Rzeszowa. 

W piątek rada wydała stanowisko w sprawie przyspieszonych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Jak czytamy w stanowisku podpisanym przez przewodniczącego rady Marka Kuchcińskiego, Ewa Leniart otrzymała „zdecydowane poparcie” struktur partyjnych. Powodem jest „troska o rozwój stolicy województwa i poziom życia mieszkańców”.

Rada twierdzi, że dotychczasowa praca Ewy Leniart na wielu „odpowiedzialnych stanowiskach” spotyka się z „bardzo pozytywnym odbiorem społecznym”, a sama Leniart ma „cechy i predyspozycje osobiste”, które sprawią, że będzie „gwarantem dobrego, sprawnego i nowoczesnego zarządzania największym miastem na Podkarpaciu”.

„Ewa Leniart jest najlepszym kandydatem na urząd Prezydenta Rzeszowa, popularną w wielu środowiskach społecznych, w tym samorządowych, akademickich, nauczycielskich, medycznych, gospodarczych, senioralnych, wśród stowarzyszeń i fundacji, a także młodzieży” – wylicza Podkarpacka Rada Regionalna PiS. 

Twierdzi ona też, że Ewę Leniart „cechuje duża wrażliwość, zdolność konsolidacji i współpracy z ludźmi”. Rada Regionalna uważa, że Leniart ma duże szanse na zwycięstwo, bo w 2020 r. w Rzeszowie Andrzej Duda w wyborach na prezydenta RP miał ponad 50-procentowe poparcie i pokonał Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej. 

Zdaniem rady, po zwycięstwie w wyborach Ewy Leniart istnieje „szansa na pozytywne zmiany w zakresie dalszego dynamicznego rozwoju Rzeszowa”. Rada zadeklarowała, że wszyscy członkowie partii i struktury PiS włączą się w kampanię Leniart i udzielą jej poparcia. W stanowisku czytamy też o „pełnym zaangażowaniu” PiS w wyborach. 

Na koniec Rada Regionalna zwróciła się z prośbą do mieszkańców Rzeszowa, by poparli kandydaturę Ewy Leniart. Wybory na prezydenta mają się odbyć 9 maja, ale ten termin nie został jeszcze zatwierdzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ma na to czas do poniedziałku – 15 marca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama