Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne. Około 250 pytań do przetargu

Około 250 pytań dotyczących budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie otrzymało miasto. Czy to opóźni inwestycję?

 

Wizualizacje: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa 

Przetarg na budowę PCL przy ulicy Wyspiańskiego ogłoszono 29 grudnia 2022 roku. Miasto na oferty czeka do 28 lutego br., ale prawdopodobnie ten termin zostanie przedłużony, bo urząd został „zasypany” pytaniami od potencjalnych wykonawców.

– Do tej pory złożono około 250 pytań od kilku podmiotów – wyjaśnia Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak wyjaśnia, są to pytania typowo techniczne, dotyczące programu funkcjonalno-użytkowego przyszłego PCL. 

Na pytania odpowiadają urzędnicy, nadzorujący przetarg i inwestycję. – Należy to zrobić starannie i wyczerpująco, aby już teraz rozwiać wszelkie wątpliwości potencjalnych wykonawców. To pozwoli uniknąć niedomówień – podkreśla Gubernat.

Urzędnicy twierdzą, że wydłużenie terminu składania ofert (jeszcze nie wiadomo do kiedy) nie powinno mieć wpływu na terminowość inwestycji. – Deklarowany przez prezydenta termin zakończenia inwestycji pozostaje niezmienny – dodaje Bartosz Gubernat.

A tym terminem jest rok 2025. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Stadion zrównają z ziemią

Koncepcja budowy PCL na bazie stadionu Resovii zmieniała się kilka razy. Zdecydowano, że stary obiekt zostanie w całości wyburzony. Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne ma służyć nie tylko lekkoatletom, ale również piłkarzom Resovii.

PCL ma był w całości zadaszone i pomieścić 7900 kibiców. Projekt przewiduje 400-metrową bieżnię, natomiast pod nową trybuną, od strony ul. Sportowej, powstanie 100-metrowa bieżnia rozgrzewkowa.

Na stadionie ma się znaleźć zaplecze medyczne, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczenia dla VIP-ów, komentatorów i dziennikarzy. Obiekt będzie miał ok. 24 m wysokości. Budowa PCL ma kosztować ok. 120 mln zł.

Inwestycję będą wspólnie finansować miasto Rzeszów, samorządu województwa podkarpackiego oraz Ministerstwo Sportu. 

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama