Fotograf Ryszard Kocaj zdobył nagrodę główną kapituły Podkarpackich Nagród Mody 2014. Statuetki rozdano w ośmiu kategoriach. Swoją obecnością na imprezie zaszczyciła Maria Wiktoria Wałęsa, córka byłego prezydenta RP.

[Not a valid template]

 

– Podkarpackie Nagrody Mody są ewenementem na skalę krajową. Nigdzie w Polsce nie nagradza się i nie promuje regionalnych twórców – mówi Hubert Bisto, jeden z prowadzących sobotnią galę finałową, która odbyła się w rzeszowskim hotelu Bristol.

Podkarpackie Nagrody Mody odbyły się już po raz drugi. W ub. r. impreza miała skromniejszy charakter, statuetki wręczono w klubie Szafa. Do tegorocznej edycji udało się namówić Warszawską Agencję PR-owską, która wykupiła 3-letnią licencję na organizowanie imprezy, a to oznacza, że można być spokojnym o co najmniej dwie kolejne edycji PNM.

Wałęsa, Rembiszewski, Mazurówna…

Konkurs ma promować i nagradzać zjawiska, które kreują obraz Podkarpacia, jako miejsca przyjaznego artystom, twórcom szeroko pojętej mody i wszystkiego, co się z nią wiąże. Nagrody wręczono w ośmiu kategoriach: „Osobowość Mody Roku”, „Fotograf Mody Roku”, „Modne Miejsce”, „Moda & Uroda”, „Rynkowy Debiut Roku”, „Brand Mody Roku”, „Projektant Mody Roku” i „Sztandar Mody Roku”.

W tym roku do udziału w kapitule udało się namówić Marię Wiktorię Wałęsę, córkę Lecha Wałęsy. Do Rzeszowa przyjechał także znany prezenter Ryszard Rembiszewski, który był sekretarzem kapituły oraz znana polska tancerka i choreografka Krystyna Mazurówna. W kapitule była Ilona Adamska, redaktor naczelna magazynu „Imperium Kobiet”.

W ubiegłym miesiącu swoich zwycięzców wybierali internauci, którzy głosowali na nominowanych w poszczególnych kategoriach. Przez dwa tygodnie oddali 5313 ważnych głosów. W sobotę zwycięzców wybrała kapituła.

Kto wygrał?

W kategorii „Osobowość Mody Roku” wygrała Zuza Butryn, finalistka wyborów Miss Polski 2014. Butryn jest modelką, podbija wybiegi całego świata. W kategorii „Fotograf Mody Roku” zwyciężyła Sandra Głowińska, która z siostrą Roksaną prowadzą Atelier Liryka, w której wykonywane są profesjonalne sesje fotograficzne.

W kategorii „Modne Miejsce” zwyciężyła Chata Wędrowca z Wetliny. To najbardziej rozpoznawalna restauracja w Bieszczadach. W kategorii „Moda & Uroda” drugi rok z rzędu wygrała Patrycja Such, która prowadzi w Rzeszowie „Wszystkim wBrew”. Ze stylizacji brwi Patrycja uczyniła sztukę. Jej salon odwiedzany jest przez gwiazdy.

W kategorii „Rynkowy Debiut Roku” wygrała Liryka Atelier, prowadzona przez siostry Głowińskie. W kategorii „Brand Mody Roku” zwyciężyło Joccos Design. To firma prowadzona przez małżeństwo z Rzeszowa – Patrycję i Sławomira Kwiatkowskich – która projektuje biżuterię na indywidualne zamówienia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W kategorii „Projektant Mody Roku” najlepszy okazał się Maciej Wieczerzak. To młody twórca z Mielca, który specjalizuje się w tworzeniu tkanin. Maciej Wieczerzak jest malarzem, stworzył linie muszek. Projektuje też koce, które sprzedawane są w Japonii.

W kategorii „Sztandar Mody Roku” wygrała „Modna Telewizja”. To program o modzie w TVP Rzeszów, który stworzyło małżeństwo Marzena Kłeczek-Krawiec i Piotr Kłeczek.

Główną nagrodę kapituły zdobył Ryszard Kocaj, jeden z nominowanych w kategorii „Fotograf Mody Roku”. Kocaj zajmuje się fotografią modową, jest autorem kampanii wizerunkowych.

– Jestem bardzo zaskoczony nagrodą. Nie spodziewałem się jej. To dla mnie zwieńczenie ciężkiej 8-letniej pracy. Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie ekipa, z którą na co dzień współpracuje przy sesjach zdjęciowych. Nagroda powoduje, że trzeba teraz udowodnić, że nie dano mi jej na próżno i kapituła się nie pomyliła – powiedział nam Ryszard Kocaj.

Nagroda internautów trafiła do Macieja Wieczerzaka, który zdobył najwięcej ich głosów – prawie 1000.

Jest też paradoks

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali statuetkę Podkarpackich Nagród Mody 2014. Ponadto podpiszą 6-miesięczne kontrakty z Warszawską Agencją PR-owską, która będzie się zajmowała obsługą marketingową laureatów. Pojadą oni do Warszawy i wskażą agencji, jakiego marketingu najbardziej potrzebują.

Szkoła Męskiego Stylu z Warszawy ufundowała zajęcia coachingowe, na które pojadą Natalia Zams i Katarzyna Twardzik. Zams prowadzi butik Re-Forma z kolekcjami wyłącznie polskich projektantów, a Twardzik prowadzi zajęcia z fitness.

Ponadto Maciej Wieczerzak i Sandra Głowińska wygrali także sesje wizerunkowe na łamach miesięcznika „Imperium Kobiet”. Ryszard Kocaj będzie mógł na okładce magazynu zamieścić swoje zdjęcie lub sam na niej wystąpić. Grzegorz Malinowski, który zdobył Podkarpacką Nagrodę Mody 2013 w kategorii Fotograf Mody Roku 2013, weźmie udział w międzynarodowej imprezie na Stadionie Narodowym, którą organizuje Audi, jeden ze sponsorów sobotniej gali

Podkarpackie Nagrody Mody mają nie tylko blaski, ale też i cienie. – W Rzeszowie nikogo nie udało się zainteresować inicjatywą od strony organizatorskiej, a Warszawa zauważyła, że jest u nas potencjał mody. To paradoks – zauważa Hubert Bisto.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama