Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

5 wypadków, 7 osób rannych, 54 kolizje i 8 nietrzeźwych kierowców – taki jest bilans policyjnej akcji “Znicz 2018” na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Akcja trwała od środy do niedzieli. Policjanci drogówki twierdzą, że tegoroczne obchody Wszystkich Świętych w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim przebiegły spokojnie. Funkcjonariusze interweniowali na miejscu 5 wypadków, w których 7 osób zostało rannych. 

– Od środy do niedzieli doszło do 54 kolizji. To mniej niż podczas zwykłych dni. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Policjanci ujawnili 8 kierujących, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu – poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Największe natężenie ruchu policjanci odnotowali 1 listopada. W ten dzień doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. W akcji “Znicz 2018” uczestniczyło 504 policjantów, których wspierali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej.

W całym województwie podkarpackim podczas pięciodniowej akcji doszło do 25 wypadków – 3 osoby zginęły (w Chotylubie, Morawsku i Zręcinie), 32 osoby zostały ranne. Policjanci wyeliminowali z ruchu 57 nietrzeźwych kierujących, rok temu – 58

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Milicja na chorobowym to trzeba się dobrze sprawdzić te chorobowe czy ten sam lekarz wystawiał. Bo bardzo dziwne .ze strajk milicji przyczynił się do tak dużej ilości L4 .

  2. Ja na włamanie do piwnicy czekałem pół dnia zanim przyjachali, gwiazdki na pagonach a jacyś tacy oderwani od rzeczywistości, nie wiedzieli co mają robić, co się w tym Rzeszowie wyprawia?

  3. A może Panowie i Panie redaktorowie przyjrzą się dlaczego w Rzeszowie nie ma patroli Policji na ulicy! Dlaczego czekałem ponad 2 godziny na przyjazd patrolu do kolizji!!!!

Comments are closed.