Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów  stanie się Discovery najpóźniej do 12 maja. Tyle czasu ma firma z Korniaktowa na montaż iluminacji w pasie zieleni przy al. Cieplińskiego. Ratusz zapłaci jej za to prawie 100 tys. zł.

Za iluminacje w pasie zieleni przy al. Cieplińskiego ratusz ostatecznie zapłaci 98 tys. zł, chociaż początkowo zakładał, że na „bostoński” pomysł Tadeusza Ferenca nie wyda więcej jak 80 tys. zł.

Światełka przy jednej z głównych arterii Rzeszowa mają pojawić się do 12 maja na czterech wyspach od ronda Pakosława do ronda Dmowskiego. Tylko na jednej wyspie światełka będą zasilane oświetleniem ulicznym. Na pozostałych trzech energię iluminacją będą dostarczać panele fotowoltaiczne. Łącznie ma być podświetlonych prawie 80 drzew i krzewów.

– Firma, która zajmie się montażem iluminacji, to Electro Craft z Korniaktowa  – mówi Katarzyna Pawlak z bura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Zamieszczenie w pasie zieleni przy al. Cieplińskiego światełek, które będą podświetlać krzewy i drzewa to pomysł Tadeusza Ferenca, który zrodził się jeszcze październiku ub. r., kiedy to prezydent wrócił z podróży do Bostonu.

– Kiedy jechałem w nocy ulicami Bostonu oświetlone drzewa zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego chciałem, aby coś takiego pojawiło się w Rzeszowie – mówił wówczas  Tadeusz Ferenc. – Zależy mi też na tym, aby ludzie, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa zapamiętywali miasto jako piękne miejsce – dodawał.

I tak rzeczywiście ma być, ponieważ iluminacje mają dysponować pełną gamą barw. Np. wiosną oświetlenie będzie podkreślać naturalną barwę roślin, a z kolei zimą dopasuje się do świątecznego oświetlenia, które co roku pojawia się przy al. Cieplińskiego.

– Będziemy chcieli zaskakiwać mieszkańców –  zapowiada Katarzyna Pawlak.

Przypomnijmy, że  „bostoński” pomysł Ferenca nie spodobał się podczas październikowej sesji rzeszowskim radnym. – Rzeszów to nie Discovery. Rzeszów jest pięknym miastem. Nie trzeba nam podświetlanych krzaków – mówili wtedy radni opozycyjnego PiS.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.