Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Urzędnicy apelują do mieszkańców Rzeszowa, by na piątkowe uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca nie przyjeżdżali własnymi samochodami.

Pogrzeb byłego prezydenta Rzeszowa odbędzie się 2 września. Msza święta w katedrze rzeszowskiej rozpocznie się o godz. 13:00, po niej kondukt żałobny przejedzie na cmentarz Wilkowyja, gdzie Tadeusz Ferenc spocznie w Alei Zasłużonych Miasta Rzeszowa

W tym czasie należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu na ulicach miasta, które mogą potrwać nawet do godz. 17:00. W środę Urząd Miasta Rzeszowa zaapelował do mieszkańców, by na uroczystości pogrzebowe nie przyjeżdżali własnymi samochodami. 

Urzędnicy radzą, by na ostatnie pożegnanie Tadeusza Ferenca dotrzeć autobusami miejskiej komunikacji (MPK). Dodatkowo, obok katedry rzeszowskiej, na prawym pasie alei Sikorskiego, na mieszkańców będzie czekało 15 oznakowanych autobusów. 

Advertisement

– Bezpłatnie będzie można przejechać spod katedry na cmentarz i z powrotem – poinformowała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. W dniu pogrzebu, 2 września, nie będzie można zaparkować na parkingu przed cmentarzem Wilkowyja.

Tadeusz Ferenc, który prezydentem Rzeszowa był w latach 2002-2021, zmarł 27 sierpnia, po długiej chorobie. Miał 82 lata. Uroczystości pogrzebowe będzie można zobaczyć też na dwóch telebimach: przed katedrą rzeszowską i w Parku Papieskim. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama