Już po raz czwarty uczennice klasy sztuki i projektowania Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie dyktują modę na wiosnę. Proponują powrót do artystycznie przetworzonego stylu retro.

Propozycje młodych projektantek można było zobaczyć podczas pokazu mody, który w środę (25 marca) odbył się w Klubie Akademickim IQ w Rzeszowie. Modelki prezentowały swoje stylizacje na profesjonalnym wybiegu.

Publiczność zobaczyła 35 kreacji, na które składają się sukienki, spódnice, bluzki i płaszcze utrzymane w stylistyce lat 60. W kolekcji dominują charakterystyczne dla ówczesnej mody geometryczne wzory, dziewczęce groszki i motywy kwiatowe zdobiące spódniczki mini oraz proste sukienki.

W interpretacji młodych projektantek retro staje się nowoczesną propozycją dla osób poszukujących własnego, niepowtarzalnego stylu.

Dziewczyny ręcznie malowały materiały, by uzyskać niepowtarzalny efekt. Niektóre z nich przeszukały stare szafy, w których kryły się prawdziwe babcine skarby: torebki, buty na koturnach, spodnie dzwony, czy wciąż modne tzw. okulary muchy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Wystarczyło trochę wyobraźni, by je przerobić. Inspirowały nas lata 60., bo to ultra kobieca moda dla każdego – mówi Kamila Szetela, uczennica pierwszej klasy. – Mnie zafascynowały mini spódniczki na bazie koła i właśnie taką uszyłam dla siebie, doszyłam do niej szelki, które były modne w epoce Beatlesów. Będę w niej chodzić także po pokazie, bo pasuje do wszystkiego – dodaje Kamila.

– Pokaz mody to cykliczne wydarzenie realizowane przez uczniów ALO – podkreśla Barbara Hubert, nauczycielka projektowania i organizatorka tegorocznego pokazu.

Celem pokazu jest promowanie utalentowanych artystycznie młodych ludzi i rozwijanie ich pasji. Wielu z nich później wybiera architekturę lub projektowanie jako kierunki studiów.

– Niektóre dziewczyny zaczynają karierę modelek. Dobrze, kiedy szkoła wychodzi poza szablon – dodaje nauczycielka.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama