Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

„Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny”-  piszą organizatorzy „Światełka dla nauczycieli”, które odbędzie się w środę (17 kwietnia) przed I LO w Rzeszowie.

W poniedziałek (15 kwietnia) rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycieli w polskich szkołach, także w Rzeszowie, gdzie pojawiły się już pomysły, w jaki sposób pedagogom zrekompensować straty za udział w strajku, bo z tego tytułu nie dostaną wynagrodzenia.

Premier RP Mateusz Morawiecki zaprasza Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych do udziału w „okrągłym stole”, ale dopiero po świętach wielkanocnych. ZNP chce rozmów o podwyżkach dla nauczycieli jeszcze w tym tygodniu. 

– Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji – mówił w poniedziałek Sławomir Broniarz, szef ZNP.

Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, w poniedziałek w TVN24 stwierdził, że rząd PiS doszedł już „do granic możliwości polskiego budżetu”. W wielu polskim miastach odbywają się pikiety solidarnościowe z nauczycielami. W Rzeszowie odbyły się już dwie – w minioną sobotę oraz tydzień temu, w poniedziałek

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Trzecia pikieta w Rzeszowie pod hasłem „Światełko dla nauczycieli” odbędzie się w najbliższą środę (17 kwietnia) przed I Liceum Ogólnokształcącym (ul. 3 Maja) o godz. 18:00. 

„Stańmy wspólnie w geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami: My Obywatele – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie. Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny. Stańmy wspólnie, bo tylko razem mamy szansę na prawe i sprawiedliwe państwo. Solidarność to ważna rzecz – pokażmy ją – w tym nasza siła!” – piszą organizatorzy wydarzenia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama