Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

„Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny”-  piszą organizatorzy „Światełka dla nauczycieli”, które odbędzie się w środę (17 kwietnia) przed I LO w Rzeszowie.

W poniedziałek (15 kwietnia) rozpoczął się drugi tydzień strajku nauczycieli w polskich szkołach, także w Rzeszowie, gdzie pojawiły się już pomysły, w jaki sposób pedagogom zrekompensować straty za udział w strajku, bo z tego tytułu nie dostaną wynagrodzenia.

Premier RP Mateusz Morawiecki zaprasza Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych do udziału w “okrągłym stole”, ale dopiero po świętach wielkanocnych. ZNP chce rozmów o podwyżkach dla nauczycieli jeszcze w tym tygodniu. 

– Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji – mówił w poniedziałek Sławomir Broniarz, szef ZNP.

Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, w poniedziałek w TVN24 stwierdził, że rząd PiS doszedł już „do granic możliwości polskiego budżetu”. W wielu polskim miastach odbywają się pikiety solidarnościowe z nauczycielami. W Rzeszowie odbyły się już dwie – w minioną sobotę oraz tydzień temu, w poniedziałek

Trzecia pikieta w Rzeszowie pod hasłem “Światełko dla nauczycieli” odbędzie się w najbliższą środę (17 kwietnia) przed I Liceum Ogólnokształcącym (ul. 3 Maja) o godz. 18:00. 

„Stańmy wspólnie w geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami: My Obywatele – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie. Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny. Stańmy wspólnie, bo tylko razem mamy szansę na prawe i sprawiedliwe państwo. Solidarność to ważna rzecz – pokażmy ją – w tym nasza siła!” – piszą organizatorzy wydarzenia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

47 KOMENTARZE

 1. I brawo Pani była!
  Ci, którym tak bardzo źle w zawodzie nauczyciela, powinni wziąć z Pani przykład zamiast cyrki odstawiać. Jeśli są tak dobrze wykształceni, to problemu ze zmianą zawodu i zarobków na plus mieć chyba nie powinni.

 2. Po światach proponuje zorganizować akcje solidarnościową z tegorocznymi maturzystami.
  Zapraszam wszystkich uczniów rodziców, sympatyków

 3. W du… się poprzewracało. Cały rok inkasowali pieniądze od uczniów za korepetycje ( bez korków nie ma szans zdać matury), prezenty z byle okazji, studniówka, wycieczki – wszytko za friko a teraz tak się odwdzięczają swoim “sponsorom”. Zabrać im wszystkie dni wolne: wakacje, ferie, karty nauczyciele, roczne urlopy na “podratowanie zdrowia” , 18 godz tydzień pracy – niech się przekonają jak wszystkie inne zawody pracują. DO ROBOTY.

 4. Myślę, że pan nie jesteś emerytowanym nauczycielem, bo gdy pan jednak nim był, to mogłoby to potwierdzać sposób myślenia niektórych nauczycieli o uczniach.

 5. Niech ktoś spróbuje wytrzymać kilka godzin z debilami uzależnionymi od telefonów komórkowych to zobaczy jak wygląda ” lekka ” praca za duże pieniądze + ferie + wakacje.

 6. A czym się różni nauczycielka emerytka od emerytki sprzątaczki, która po 40 latach pracy ma 1100 emerytury? Ma inne potrzeby, inny żołądek? I jak znam życie jest od jaśnie pani bardziej schorowana? Żal…

 7. Jakbyś miał chociaż odrobinę wiedzy nt dotacji do hodowli krów i świń, to byś takich bzdur nie pisał, ale skoro wierzy się TVN, wiosnę i schetynę, to wychodzi się na głupka.

 8. Uczniu, drogi. Skoro sam piszesz, że “uczniowie bogu ducha winni” to znaczy, że – uczniowie są winni, komu? – bogu (pisownia twoja, bo moja byłaby przez “B”), co? – ducha. Taka logika. 🙂 zatem: jako winny zamilcz, bo wszystko co powiesz zostanie użyte… itd… Rozumiem frustrację. Tylko ogarnij rozumem (potrafisz! wierzę w Ciebie!), że i uczniowie, i nauczyciele, i dyrektorzy szkół (mają jazdę, nie? ;)) są zakładnikami polityki rządu (I bierności rodziców, którzy tę jazdę bez trzymanki łączenia roczników łyknęli- łe, jakoś to będzie ;)). I tylko tym nauczycielom to legło kamieniem, że to rozpadka totalna i jeszcze na życie ledwo, ledwo (A Państwo się bawi 😉 A to tv da, a to prywatnym akademiom, a to dzieciaczkom kolejny+, a to na pasztetową w świadczeniu jednorazowym dla emerytów (biednym nie żałuję, niech mają, ale obaluch dostający 7000 emerytury? Tyle samo, co nauczycielka emerytka z emeryturką 1600 po 40 latach pracy???? Daruj sobie “uczen”. 😛 włącz myślenie (to boli, ale warto).

 9. a wyobraź sobie że są ludzie którzy od każdej zarobionej złotówki płacą podatki, zusy itp. słowem pracują legalnie bez związków zawodowych i innych PRL owskich przywilejów i nie narzekają jak pedagodzy. A do roboty niech się wezmą po 40 godzin w tygodniu a nie 18.

 10. Nie może , ale ty sam zaczniesz jak śmierć ci zaglądnie w oczy.
  Takie mamy korzenie, znam takich “ateistów” prawdziwych ateistów jak ty

 11. Nie mam świń, krów również.
  Za to często je widzę na tym portalu… patrz wyżej.
  Argumentacja zawsze ta sama, do znudzenia obrażanie, merytoryka na poziomie przedszkolaka ” bo na świnie jest a dla nauczycieli nie” dżizasssss chociaż raz bądź odrobinę oryginalny i wymyśl coś lepszego.

 12. Jeszcze ci wpadnie świnia 100+ i krowa 500+. Będziesz miał komplet od Kaczora.
  A propos – dlaczego nie ma programu kaczka + i kot+? To karygodne zaniedbanie pisiorków.

 13. Czytając wpisy niektórych na tym forum pozostaje mi tylko modlitwa za was…
  Tyle jadu jaki jest wylewamy nie może być za sprawą katolika.
  Opamiętajcie się,bo wielki tydzień.

 14. Każdy może zostać nauczycielem. Zapraszam do tego zawodu.
  Zobaczymy ile wytrzymacie. Ja wytrzymałam 4 lata. Teraz pracuję w korpo i mam gdzieś gówniarzy i roszczeniowych rodziców.

 15. Mieli może niewiele pieniędzy, ale mieli święty spokój i Kartę Nauczyciela rodem z PRL.
  Takich przywilejów nie miała już żadna grupa zawodowa w Polsce.
  Chwalą się że są najlepiej wykształconą grupą, a dali się podpuścić jak stado baranów Broniarzowi.
  To co wywołał strajk jest nie do zatrzymania – zniknie 18 godzinne pensum, pewnie zniknie Karta, 1/3 nauczycieli straci pracę.
  Pozostali zarobią więcej, oczywiście więcej pracując i wkładając w swą pracę więcej wysiłku.
  Pewnie i wakacje nie będą trwały 2 miesiące a 26 dni – ktoś musi zapłacić za podwyżki.
  I to stanie się niezależnie od tego jaka grupa dojdzie jesienią do władzy.
  Ale “Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało”
  Będziecie przeklinać Broniarza i strajk.

 16. Ludzie zrozumcie że nikt walcząc o swoje prawa NIE MOŻNE ŁAMAĆ praw innych, a tak robią w tej chili nauczyciele – ŁAMIĄ prawa bogu ducha winnych młodych ludzi!!!!!.
  PS. Co ciekawe w większości liceów uczniowie płacili “swoim ” nauczycielom za korepetycje, a w tej chwili spotyka ich “taka wdzięczność”. A może urząd skarbowy sprawdziłby czy podatek o przychodu za korepetycje został uiszczony???

 17. Nauczycie, którzy pozostaliście w pracy, na posterunku, nie stoicie z tymi strajkującymi nierobami w jednym rzędzie, JESTEŚCIE WIELCY, WYRAZY NAJWYŻSZEGO SZACUNKU I UZNANIA. Proszę się nie przejmować “kolegami” z pracy którzy WAS oczerniają, nazywają łamistrajkami etc. To WY jesteście siłą tego narodu! Rodzice (a jest ich nie mało) stoją murem za Wami. Jaką siłę przebicia mają ci strajkujący nauczycie widać to na poszczególnych forach … nawet na tym lewackim r-n.

 18. Bezbronne to są dzieci, a nie dorośli ludzie. Trzeba stać w obronie tych młodych ludzi, którzy często są ofiarami hejtu.
  Teraz są ofiarami walki dorosłych ludzi. To w ich obronie i to za nimi trzeba stać murem!

 19. Oni nie powinni się nazywać nauczycielami bo to uwłacza temu zawodowi i tym którzy zostali na posterunku aby zniweczyć ich plan upokorzenia dzieci i ich rodziców. “Światełko” to mogę im dać na drogę aby gdy zobaczą napis SZKOŁA nawet się do niej nie zbliżali. Takich nauczycieli nikt nie potrzebuje i mogę najwyżej zacytować słowa bolka “pałować ich”.

 20. Cyt.: “Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny”

  Ha, ha, ha, ha, ha – błagam, nie używajcie słów których znaczenia nie rozumiecie!

 21. Przyjdę ze zniczem gdzie trzeba będzie. Polskie szkolnictwo sięgnęło dna.
  Zawód: Nauczyciel. Zmarł śmiercią tragiczną w dniu 08.04.2019. Podłożył dzieciom świnie w dniach egzaminu, największego stresu, największej lekcji życia, Pierwszy egzamin.
  Zamiast być wsparciem, solidnie i solidarnie wypiął się do tych, którzy pokładali nadzieję w każdym z nich. Do tych, którzy nie są niczemu winni.
  Do maluczkich.
  Bóg Wam zapłać, serdeczne.
  Spoczywaj w pokoju.
  Amen.

 22. Płonie Katedra w Paryżu, w jej skarbcu znajduje się korona cierniowa, drzazga i gwóźdź z krzyża Jezusa, Wielki Tydzień zaczą się niewyobrażalną stratą kulturową. Nadal chcecie drzeć koty? Bardziej wymownie już chyba nie będzie. Ludzie, ocknijcie się, tylko kasa, kasa, kasa. Do grobu nie zabieezesz, tam ci już nie będzie potrzebna. Żyjesz raz!

 23. Wielkie uznanie dla tych nauczycieli, dzięki którym odbywają się egzaminy – to ich trzeba popierać drodzy rodzice, bo oni zadbali o wasze dzieci, oni okazali się bohaterami, gdyż w niektórych szkołach byli wyśmiewani i szantażowani przez swoich kolegów nauczycieli

Comments are closed.