Zdjęcie: materiały miasta Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej w Rzeszowie będzie miało ok. 6,5 km długości. Jego częścią będzie ponad 300-metrowy wiadukt. Pierwszym krokiem jest opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego tej inwestycji.

Przetarg na wybór firmy, która ten program stworzy, już ogłoszono. Otwarcie ofert zaplanowano na 17 lipca. Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, wykonawca ma być wybrany latem tego roku.

– Na przygotowanie dokumentu będzie miał osiem miesięcy od daty podpisania umowy – wyjaśnia Artur Gernand.

Przyszła droga będzie przebiegać zarówno po Rzeszowie, jak też i poza jego granicami Program Funkcjonalno-Użytkowy zostanie sfinansowany z pieniędzy z budżetu miasta i z budżetu województwa podkarpackiego. W maju zgodzili się na to radni miejscy

PFU ma szczegółowo opisywać przyszłą inwestycję wraz z jej kosztami. Ma ona powstawać w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Lepszy dojazd do Dworzyska

Przyszłe połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej ma mieć ok. 6,5 km długości i po dwa pasy w każdym z kierunków. Jego częścią ma być wiadukt drogowy nad ulicą Warszawską oraz linią kolejową nr 71 Ocice – Rzeszów i linią kolejową nr 91 Kraków – Medyka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Rzeszowie przyszła droga będzie miała ok. 5,4 km długości, a w gminie Świlcza 1,1 km. Plan przewiduje też budowę chodników, ścieżek rowerowych, skrzyżowań, zatok autobusowych, oświetlenia, odwodnienia.

Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym i dojdzie do ul. Krakowskiej.

Łącznik ulicy Warszawskiej z Krakowską ma domknąć układ drogowy na północy Rzeszowa. Dwa z trzech odcinków już są: łącznik ulicy Rzecha z Lubelską (jego częścią jest most Mazowieckiego) i wybudowana w 2019 r. droga pomiędzy ul. Lubelską a Warszawską.

Tak samo będzie wyglądał ostatni odcinek, czyli połączenie ulicy Warszawskiej z Krakowską. – Dzięki tej drodze lepiej skomunikowana zostanie strefa przemysłowa Dworzysko – twierdzi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama