Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie
Reklama

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie ponownie apeluje o pomoc w odnalezieniu Mariusza Michalika, który zaginął na początku stycznia br. 

Po ponad sześciu miesiącach prowadzonej akcji poszukiwawczej, nie ma istotnego przełomu. – Jest mało punktów zaczepienia – przyznaje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Pochodzący z powiatu staszowskiego w województwie świętokrzyskim 25-letni Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia br. Przed 22:00 wyszedł z wynajmowanego mieszkania przy ulicy Grabskiego w Rzeszowie. Miał iść zapalić papierosa i już nie wrócił. Na następny dzień współlokator zobaczył, że Mariusza nie ma pokoju. Rodzina 25-latka powiadomiła policję.

Mariusza Michalika poszukują kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli także płetwonurkowie, a w lutym i marcu przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

Akweny oraz tereny przybrzeżne w pobliżu miejsca zaginięcia 25-latka, sprawdzili przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu. Nadziei, że Mariusza Michalika uda się odnaleźć żywego nie traci rodzina mężczyzny.

Policjanci już wiele razy apelowali o kontakt osoby, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, Żwirowni lub zalewu na Wisłoku lub w innych okolicznościach mogły widzieć zaginionego 25-latka. Też bez większych rezultatów.

W tym tygodniu policja przypomniała, że wszelkie informacje na temat zaginięcia Mariusza Michalika można przekazywać do Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu: 47 821 32 24 lub dyżurnemu komendy, tel. 47 821 33 10 albo dzwoniąc na numer alarmowy – 112.

Mariusz Michalik jest szatynem, ma 178 cm wzrostu, średnią budowę ciała, twarz owalną, oczy niebieskie, włosy krótkie, uszy średnie, nos prosty, średni, uzębienie pełne, twarz bez zarostu. Na co dzień 25-latek nosi okulary.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama