Reklama

Walka z przestępczością w internecie, a także ujawnianie przestępstw popełnianych z użyciem najnowszych technologii komputerowych i telekomunikacyjnych to główne zadania Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością utworzonego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wydział funkcjonuje od 15 marca br. To komórka organizacyjna powstała na bazie działającej od sierpnia ub. roku Sekcji do walki z Cyberprzestępczością w Wydziale Wywiadu Kryminalnego.

– Wydział tworzą doświadczeni policjanci zajmujący się tropieniem przestępczości w internecie – informuje KWP w Rzeszowie.

Decyzję o utworzeniu wydziału podjął podkarpacki komendant wojewódzkiego policji, nadinspektor Zdzisław Stopczyk. Jest odpowiedzią na coraz bardziej realne zagrożenie przestępczością w internecie.

Do zadań wydziału należy m.in. stały monitoring internetu pod kątem zamieszczania i rozpowszechniania treści zabronionych, ujawnianie i zwalczanie przestępstw popełnianych przy użyciu sieci komputerowych, systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, ustalanie sprawców takich przestępstw, współpraca z dostawcami usług internetowych i administratorami sieci.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: