Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Nieszczęśliwy wypadek – to prawdopodobna przyczyna wypadnięcia 16-letniego chłopaka z balkonu na 10. piętrze bloku przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. 

W poniedziałek Komenda Miejska Policji w Rzeszowie przekazała do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów materiały dotyczące piątkowego zdarzenia na osiedlu Nasz Gaj w Rzeszowie. Przypomnijmy, w piątek ok. godz. 20:00 policjanci zostali powiadomieni, że z balkonu na 10. piętrze jednego z bloków przy al. Powstańców Warszawy wypadł 16-letni chłopak. 

– Ustalamy świadków zdarzenia, część z nich zostało już przesłuchanych, jeszcze nie przesłuchaliśmy pokrzywdzonego. 16-latek żyje. Nikt dotychczas nie usłyszał zarzutów, nikogo nie zatrzymywaliśmy. Ustaliliśmy, że czasie, gdy doszło do tego zdarzenia, w mieszkaniu przebywało kilka osób. Do prokuratury wysłaliśmy materiały z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w tej sprawie – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Prokuratura czeka na policyjne materiały. – Po zapoznaniu się z nimi podejmiemy decyzję, w jakim kierunku będzie prowadzone postępowanie. Prawdopodobnie pod kątem spowodowania obrażeń. Nic na razie nie wskazuje na to, by do tego zdarzenia przyczyniły się osoby trzecie. Nie była to też próba samobójcza. Prawdopodobnie mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem – mówi Katarzyna Drupka, wiceszefowa rzeszowskiej prokuratury. 

AKTUALIZACJA: Prokuratura w poniedziałek po południu wszczęła śledztwo. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 16-latek był pod wpływem dopalaczy. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.