Policjanci rzeszowskiego CBŚP i KWP zlikwidowali laboratorium metamfetaminy [VIDEO, FOTO]

0
Reklama

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie zatrzymali trzech obywateli Wietnamu. 

 

Kryminalni KWP oraz policjanci z rzeszowskiego i poznańskiego CBŚP od kilku miesięcy zbierali informacje na temat nielegalnej działalności laboratorium metamfetaminy. Funkcjonariusze odkryli je na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim.

– Zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyku, chłodzenia i wentylacji obiektu – poinformowała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili magazyn z hurtowymi ilościami substancji chemicznych, niezbędnych do produkcji narkotyku. Znajdowało się tam również w pełni wyposażone laboratorium. Policjanci przejęli także duże ilości odpadów poprodukcyjnych.

Zabezpieczyli ponad 3 kg metamfetaminy o “czarnorynkowej” wartości co najmniej 1 mln zł. Zatrzymano 3 obywateli Wietnamu – w prokuraturze w Poznaniu usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowej.

Wietnamczycy zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im nawet 15 lat więzienia.

Likwidacja nielegalnego laboratorium metamfetaminy jest kontynuacją śledztwa przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się także nielegalną produkcją papierosów. Pisaliśmy o tym TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: