Policjanci ustalają właściciela owczarka niemieckiego, który wczoraj w Komorowie zaatakował dwie osoby. Pogryzione kobiety trafiły do szpitala. Funkcjonariusze z pomocą lekarza weterynarii schwytali psa.

Do zdarzenia doszło wczoraj w okolicy kościoła w Komorowie (gmina Majdan Królewski). Jak wynika z ustaleń policjantów, kobiety w drodze do kościoła zostały zaatakowane przez owczarka niemieckiego. Świadkowie wezwali na miejsce karetkę pogotowia i policję.

Policjanci z pomocą lekarza weterynarii schwytali psa. Obie poszkodowane trafiły do szpitala. Jedna z nich po udzieleniu pomocy wróciła do domu, druga pozostała na obserwacji.

Policjanci ustalają, do kogo należy pies. Wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje o właścicielu owczarka proszone są o kontakt z posterunkiem policji w Majdanie Królewskim tel. (17) 22 75 372 lub w Komendą Powiatową Policji w Kolbuszowej, tel. 997.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policja przypomina o obowiązkach, jakie ciążą na właścicielach psów. Jednym z nich jest takie zabezpieczenie psa, aby bez odpowiedniego nadzoru właściciela nie wychodził poza teren posesji.

Za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia właścicielowi czworonoga grozi grzywna w wysokości 250 zł. W przypadku wyrządzenia przez psa szkody innej osobie lub szkody w mieniu, właściciel psa musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi lub wynikającymi z roszczeń cywilno-prawnych.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama