Policjanci zatrzymali 14 mężczyzn biorących udział w ustawce. Większość z nich to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.

[Not a valid template]

 

Informację o zjeżdżających się samochodach i gromadzących się na drodze między Dębicą a Straszęcinem osobach, oficer dyżurny otrzymał dziś (28 lutego) około godz. 9:00.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali grupę kilkudziesięciu osób, z których część brała udział w bójce. Pseudokibice podczas bójki zablokowali przejazd drogą prowadzącą do Straszęcina.

Na widok radiowozów część osób zaczęła uciekać, odjeżdżając samochodami lub rozbiegając się w różnych kierunkach. Policjanci zatrzymali 14 osób. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy Dębicy, Tarnowa oraz Grabin, Gręboszowa i Koszyc Wielkich.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Niektórzy z mężczyzn podczas bójki mieli kominiarki lub szaliki na twarzach, a dłonie owinięte bandażami. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 31 lat. Większość z nich to pseudokibice jednego z dębickich klubów piłkarskich.

Obecnie policjanci ustalają pozostałych osób mogących brać udział w ustawce. Wszyscy zatrzymani mężczyźni noc spędzą w policyjnym areszcie. Za udział w bójce oraz nielegalnym zbiegowisku grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama