Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Na blisko 5000 zł szacowane są straty w wyniku włamań do piwnic w blokach przy ulicy Langiewicza w Rzeszowie. Policjanci zatrzymali 28-letniego złodzieja. 

Do włamań doszło w sierpniu br. Złodziej z piwnic kradł elektronarzędzia. Pokrzywdzeni złożyli zawiadomienia o przestępstwach. Wyjaśnieniem okoliczności włamań zajęli się policjanci z komisariatu ze Śródmieścia, przesłuchali świadków i zabezpieczali dowody. W ustalenie tożsamości złodzieja zaangażowali się także kryminalni.  

– To oni wytypowali podejrzanego, 28-letniego mieszkańca Rzeszowa – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W poniedziałek kryminalni pojechali do domu 28-latka, ale go nie zastali, ostatecznie mężczyzna sam się zgłosił do komendy i został zatrzymany. Już na początku przyznał się do włamań. Ukradzione elektronarzędzia sprzedawał w lombardzie albo przypadkowym osobom. Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu.

28-latkowi przedstawiono trzy zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci ustalają, czy mężczyzna ma na sumieniu więcej podobnych przestępstw. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: