Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Za pośrednictwem SMS-ów i rozmów telefonicznych 40-letni mężczyzna składał seksualnie propozycję 12-letniej dziewczynce. Mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę.

O zatrzymaniu mężczyzny na terenie Leżajska poinformowała nas Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje leżajska prokuratura. – Mężczyzna został zatrzymany przed świętami Bożego Narodzenia – potwierdza krótko Tomasz Potejko, rzecznik policji w Leżajsku.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 40-letni mężczyzna składał 12-letniej dziewczynce propozycję obcowania płciowego i poddania się „innej czynności seksualnej”. Seksualne propozycje wysyłał SMS-ami, a także składał je podczas rozmów telefonicznych z dziewczynką.

Mężczyzną umówił się na spotkanie z 12-latką. Wcześniej o sprawie została powiadomiona policja, która urządziła zasadzkę. Gdy 40-latek przyszedł na spotkanie, zatrzymali go funkcjonariusze.

Prokuratura zabezpieczyła m.in. elektroniczne nośniki informacji. – Wskazują one na to, że mężczyzna mógł się dopuszczać tego typu zachowań w stosunku do innych osób, w tym małoletnich. Postępowanie ma charakter rozwojowy – twierdzi prokurator Ewa Romankiewicz.

Wobec mężczyzny prokuratura zastosowała dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. 40-latkowi grozi do lat 2 lat więzienia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: