Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Krośnieńscy policjanci zatrzymali 34-latka, który jest podejrzany o atak na kierowcę busa w Krośnie. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 

Jak informowaliśmy, do zdarzenia doszło w zeszłą środę ok. godz. 19:40 na dworcu PKS w Krośnie. Na dworcu zatrzymał się bus, który jechał z Krakowa. Po zakończeniu kursu, kierowca zauważył, że w busie jest jeszcze śpiący pasażer, postanowił go obudzić.

Wtedy podróżny nagle zaatakował kierowcę, zadał mu kilka ciosów ostrym narzędziem, po czym uciekł. Kierowca z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. W tym samym czasie na terenie Krosna zaczęła się policyjna obława za napastnikiem.

Policjanci ustalili, w jakim kierunku sprawca uciekł, szczegółowo przeczesywali okolicę w jego poszukiwaniu. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach sprawdzali osiedlowe zakamarki, mogące stanowić alternatywę ucieczki dla sprawcy.

– W tym czasie funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli przeglądanie zapisu monitoringu miejskiego i typowanie sprawcy – relacjonuje asp. sztab. Paweł Buczyński, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. 

W akcję zaangażowano policjantów prewencji, wydziału ruchu drogowego, kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz z komisariatów. W stan gotowości postawiono również funkcjonariuszy sąsiednich powiatów. Całonocne poszukiwania okazały się bezowocne.

Gdy na terenie miasta trwała obława, kryminalni i śledczy ustalali personalia przestępcy. Wytypowali kilka osób. Policjanci ustalili, że sprawcą może być 34-letni krośnianin, którego zatrzymano w sobotę ok. godz. 22:00 na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

– Był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się, że funkcjonariusze wpadną na jego trop – twierdzi Paweł Buczyński. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W niedzielę w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

– Podejrzany nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia. Do sądu skierujemy wniosek o aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące – zapowiada Beata Piotrowicz, rzecznik krośnieńskiej prokuratury.

Policja nie ujawnia, czym dokładnie 34-latka zaatakował kierowcę busa. – Ostre narządzie zostało zabezpieczone – dodaje tylko Paweł Buczyński. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama