Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali kierowcę audi, który w poniedziałek wieczorem w Boguchwale śmiertelnie potracił pieszego. Sprawca to 28-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego.

O zatrzymaniu 28-latka poinformował w piątek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek ok. 15:00 w swoim domu. Namierzyli go policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. W zatrzymaniu 28-latka brali udział rzeszowscy kryminalni.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli audi A4, którym kierował – poinformował nadkom. Adam Szeląg.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. – Zatrzymanemu mężczyźnie grozi odpowiedzialność za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu – dodaje nadkom. Szeląg. To przestępstwo zagrożone karą co najmniej dwóch lat pozbawienia wolności. 

– Mężczyzna w piątek zostanie przesłuchany – zapowiada Piotr Pawlik, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

Do tragedii doszło w poniedziałek, 8 kwietnia. Przed godz. 22:00 na skrzyżowaniu ul. Suszyckich z ul. Kalinową w Boguchwale w rejonie przejścia dla pieszych przechodzącego przez jezdnię mężczyznę potrącił kierowca samochodu osobowego. Mimo reanimacji, pieszy zmarł. To 51-letni mieszkaniec Lutoryża. 

Kierowca nie udzielił pomocy poszkodowanego i uciekł z miejsca wypadku. Poszukiwania sprawcy trwały cztery dni. 

AKTUALIZACJA: W piątek po południu Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że 28-letni Arkadiusz W. najbliższe dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Więcej informacji – TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama