Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Kolejne masowe kontrole kierowców, którzy w Rzeszowie próbowali urządzić nielegalne wyścigi. Mandatami ukarano 71 osób.

To pierwsza w tym roku udaremniona próba zorganizowania w Rzeszowie nielegalnych wyścigów samochodowych przez fanów motoryzacji. W ubiegłym roku policjanci zablokowali cztery wyścigi – w grudniu, we wrześniu, pod koniec lipca i w czerwcu

W minioną sobotę (8 stycznia) fani motoryzacji pojawili się w dwóch miejscach: pomiędzy godz. 14:30 a 17:30 na parkingu przy Parku Papieskim (ok. 30 uczestników), kilka godzin później na parkingu przy hali Podpromie (ok. 100 uczestników).

Aby nie dopuścić do wyścigów, policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej rozpoczęli masowe kontrole kierowców. Sprawdzono 81 pojazdów, ujawniono 85 wykroczeń, w tym 48 związanych było z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 112 kierowców, wszyscy byli trzeźwi. 71 osób zostało ukaranych mandatami, 9 osób pouczono, a w pięciu przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych.

– Żaden kierowca nie stracił prawa jazdy – poinformował w poniedziałek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Podczas kontroli policjanci ujawnili mężczyznę, który prowadził auto, mimo zatrzymania mu wcześniej prawa jazdy. Policjanci znaleźli również niewielką ilość narkotyków, do tej sprawy zatrzymali 21-letniego kierowcę.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama