Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Dwa mandaty na łączną kwotę 600 zł i 13 punktów karnych – to kara dla 24-letniego kierowcy forda mondeo za złamanie przepisów ruchu drogowego. „Złapał” go policyjny dron. 

Jak informowaliśmy, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie od piątku dysponuje dronem, który wychwytuje wykroczenia drogowe kierowców. Bezzałogowy statek powietrzny w piątek „patrolował” drogę krajową nr 19 w Jaworniku Niebyleckim w powiecie strzyżowskim. 

Kamera drona zarejestrowała wykroczenie kierowcy forda mondeo, który nie zastosował się do znaku P-4 i wyprzedzał inny samochód na podwójnej linii ciągłej. Policjanci, obsługujący drona, przekazali informacje o popełnionym wykroczeniu najbliższemu patrolowi.

Funkcjonariusze, którzy tego dnia pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, pojechali za fordem i zmierzyli jego prędkość. – 24-latek, kierujący mondeo, przy ograniczeniu prędkości do 90 km/h, jechał 137 km/h – poinformowała KWP Rzeszów. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

24-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został ukarany dwoma mandatami, na łączną kwotę 600 złotych, jego konto „zasiliło” 13 punktów karnych.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama