Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim uczestnikom juwenaliów bezpieczeństwo i dostęp do wszelkich udogodnień – oświadczyła Politechnika Rzeszowska i Sztab Organizacyjny 28. Rzeszowskich Juwenaliów. 

Uczelnia i Samorząd Studencki odpowiedzieli na list Dawida Wojtunia, poruszającego się na wózku inwalidzkim. Dawid brał udział w piątkowych koncertach 28. Rzeszowskich Juwenaliów na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskich.

Mimo zapewnień organizatorów o uruchomieniu strefy dla niepełnosprawnych, ochrona w pewnym momencie wyrzuciła niepełnosprawnych, a wcześniej przez wiele godzin nie mogli opuszczać swojej strefy. 

– Nigdzie nie spotkałem się z taką dyskryminacją – napisał w liście do Rzeszów News Dawid Wojtuń.

W sobotę zareagowała Politechnika Rzeszowska, a także Sztab Organizacyjny 28. Rzeszowskich Juwenaliów. Zarówno uczelnia, jak i studenci, którzy byli odpowiedzialni za organizację imprezy, przesłali nam identyczne oświadczenia. Publikujemy ich treść.

Organizatorzy: nikogo nie wyrzucono

Z przykrością dowiedzieliśmy się o zaistniałej sytuacji. (…) Organizatorzy juwenaliów zwołali zebranie poświęcone tej sprawie, na które zaprosili przedstawicieli firmy odpowiedzialnej za ochronę, w celu szybkiego wyjaśnienia oraz poprawy komfortu osób z niepełnosprawnościami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Natychmiast skontaktowaliśmy się również z osobami z niepełnosprawnością, aby to wyjaśnić i poprawić ich komfort w dniu dzisiejszym. Równocześnie zapewniam, że strefa dla osób z niepełnosprawnościami miała dostęp do toalety i strefy gastronomicznej.

Podczas koncertu Lady Pank osoby te były poproszone o przesunięcie się spod sceny dla zapewnienia im większego bezpieczeństwa, ponieważ na czas występu tego zespołu był zaplanowany pokaz pirotechniczny. Poprosił o to m.in. doświadczony menedżer tego zespołu.

Dotyczyło to także przedstawicieli mediów i innych osób uprawnionych do wejścia przed scenę. W tym czasie mogli tam przebywać tylko nieliczni – służby zabezpieczające i medyczne. Zapewniam, że osoby te nie zostały wyrzucone, a jedynie poproszone o przesunięcie się.

Pragnę podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim uczestnikom juwenaliów bezpieczeństwo i dostęp do wszelkich udogodnień

Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej

Sztab Organizacyjny 28. Rzeszowskich Juwenaliów 

Reklama