Zdjęcie: Beata Motyka / Materiały Politechniki Rzeszowskiej

Studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże. Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Safran. 

Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor PRz, i Ronan Carrolaggi, dyrektor zarządzający Safran Aircraft Engines Poland.  Jestem przekonany, że współpraca z Politechniką Rzeszowską pozwoli nam na podniesienie kompetencji, pracę nad projektami, które wymagają specjalistycznej wiedzy i znalezienia dla nich technicznych rozwiązań – mówi Ronan Carrolaggi.

Dodał on, że podpisana umowa jest ważna, ponieważ rynek jest bardzo konkurencyjny. Safran, chcąc utrzymać wysoką jakość produktów w Polsce i na świecie, musi mieć wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów zarówno na etapie produkcji części do silników, jak i kontroli.

Prof. Tadeusz Markowski podkreśla, że podpisana umowa to nie tylko forma promocji uczelni, ale jednocześnie szansa na to, że kierunek lotnictwo i kosmonautyka będzie się u nas nadal rozwijał.

Takie umowy przynoszą same korzyści. Będziemy mieli możliwość kierowania studentów na praktyki i staże do firmy Safran. Po drugie, studenci kierunku lotnictwo i kosmonautyka po zakończeniu studiów mają szansę podjąć pracę w regionie w firmach z prawdziwego zdarzenia, które zajmują się produkcją lotniczą – dodaje rektor PRz.

Współpraca między uczelnią i Safran będzie dotyczyć prac naukowo-badawczych prowadzących do usprawnienia procesów produkcyjnych wdrożonych w firmie, organizacji praktyk i staży studenckich oraz doposażenia laboratoriów uczelni. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na ten moment PRz ma monopol na specjalistów branży lotniczej. Firmy z sektora lotniczego pojawią się w naszym regionie właśnie z powodu wykwalifikowanej kadry. To rodzaj naczynia połączonego – podkreśla prof. Tadeusz Markowski.

Zakład Safran znajduje się w Sędziszowie Małopolskim, 20 km od Rzeszowa, specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów do najnowocześniejszych silników lotniczych LEAP. Są one następcą najpopularniejszego dotychczas silnika CFM56 i stanowią jednostki napędowe dla nowej generacji samolotów: Airbus, Boeing i Comac.

Safran Aircraft Engines to światowy lider w produkcji silników lotniczych. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy Safran, do której należą zaawansowane technologicznie spółki specjalizujące się w dostarczaniu systemów i wyposażenia dla przemysłu lotniczego, kosmicznego, obronnego i związanego z bezpieczeństwem.

Grupa Safran zatrudnia 91 tysięcy pracowników w 60 krajach w prawie 340 zakładach, centrach rozwojowych i biurach konstrukcyjnych na całym świecie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama