Zdjęcie: Materiały prasowe

Zła wiadomość dla pasażerów. Od 3 sierpnia w ofercie Polskiego Busa nie będzie już połączenia Warszawa – Lublin – Rzeszów.

O zamknięciu połączenia przewoźnik poinformował na swoim Facebooku. Decyzja Polskiego Busa ma związek z orzeczeniem Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które uwzględniło protesty stowarzyszeń LEXMID i BUS, reprezentujących konkurencyjnych prywatnych przewoźników.

Polski Bus twierdzi, że spełnił „wszystkie wymogi prawne”, by utrzymać połączenie. „Wiemy, że komplikuje to życie wielu naszym pasażerom – szczególnie osobom z niepełnosprawnościami, które mogły z nami podróżować na tej trasie” – czytamy na Facebooku przewoźnika.

Polski Bus połączenie Warszawa – Lublin – Rzeszów uruchomił 16 października 2014 r. W tym czasie na tej trasie przewiózł ponad 100 tys. pasażerów. Pod petycją, popierającą utrzymanie trasy, podpisało się 30 tys. osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Decyzja SKO jest dla nas tym bardziej zaskakująca, że od samego początku obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie połączeniem Warszawa – Lublin – Rzeszów. Zapewniam, że podejmiemy działania zmierzające do przywrócenia funkcjonowanie tej linii. – powiedział Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PolskiBus.com.

Połączenie Warszawa – Lublin – Rzeszów nie będzie realizowane od 3 sierpnia. Pasażerom, którzy mają bilety na zawieszone kursy pomiędzy Warszawą a Lublinem oraz Warszawą a Rzeszowem, zostanie zaproponowana inna godzina podróży w ramach pozostałych kursów.

Jeżeli komuś nie będą odpowiadały godziny zaproponowane przez przewoźnika, to może pisać na adres: anulacje@polskibus.com. Przewoźnik zwróci pasażerom pieniądze. Polski Bus zapewnia, że ci, którzy mają bilety na odcinku pomiędzy Lublinem a Rzeszowem w ciągu 3 dni otrzymają zwrot pełnej kwoty.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama