Zdjęcie: Caritas Polska

Rzeszowskie Kino za Rogiem Café organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w wyniku sierpniowego wybuchu w Bejrucie. Sprawdźcie, co się będzie działo w najbliższą niedzielę, 20 września. 

„Dzień Libański” w Kino za Rogiem Café (ul. Świętego Mikołaja 6) będzie trwał od 12:00 do 20:00. – Poruszeni sytuacją w Libanie po dramatycznym w skutkach wybuchu w Bejrucie, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę na rzecz poszkodowanych. Zebrana kwota zasili konto Polskiej Akcji Humanitarnej – poinformowała nas ekipa rzeszowskiego kina. 

W programie spotkanie z Jackiem Urbanowiczem – podróżnikiem, przewodnikiem i znawcą regionu, degustacja przysmaków kuchni libańskiej we współpracy z Restauracją Libańską „KASLIK” z Kazimierza Dolnego nad Wisłą, a także projekcja libańskich filmów „Anioł”, „Dokąd teraz?” oraz „Kafarnaum”.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, na projekcje filmów obowiązuje rejestracja za pośrednictwem strony kzrcafe.pl

Do tragedii w Bejrucie doszło 4 sierpnia br. Eksplodowała składowana od 6 lat w magazynie portowym saletra amonowa. Wybuch doprowadził do zniszczenia portu i wielu budynków w mieście. Zginęło 190 osób, ponad 6,5 tys. zostało rannych, a co najmniej 300 tys. osób straciło swoje domy. 

PROGRAM DNIA LIBAŃSKIEGO

– 12:00 – otwarcie,

– 12:15 – spotkanie z podróżnikiem i przewodnikiem wypraw i pielgrzymek do Libanu Jackiem Urbanowiczem połączone z pokazem zdjęć z Libanu,

– 14:00 – projekcja filmu pt. Anioł, reż. Amin Dora, prod. Liban 2013, 95′, dramat/komedia, wstęp wolny,

– 16:00 – Projekcja filmu pt. Dokąd teraz?, reż. Nadine Labaki, prod. Francja / Włochy / Liban / Egipt, 2011, 110′, dramat/komedia, wstęp wolny,

– 18:00 – projekcja filmu pt. Kafarnaum, reż. Nadine Labaki, prod. USA/Liban, 2018, 150′, dramat, bilety w cenie 10 zł.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama