Ponad 12 tys. zł dla amazonek ze sprzedaży policyjnego kalendarza “Kobiety Kobietom”

0
Reklama

Konto Rzeszowskiego Klubu Amazonki urosło o kwotę ponad 12 tys. zł. To dzięki sprzedaży niezwykłego policyjnego kalendarza “Kobiety Kobietom” na 2020 rok.

 

– „Kobiety Kobietom” – kalendarz na 2020 rok – podbił serca darczyńców z całej Polski – pochwaliła się w czwartek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Ma ku temu powody, bo wydany kalendarz z okazji 95. rocznicy powołania Policji Kobiecej w II Rzeczypospolitej rozszedł się, jak świeże bułeczki. Nie ma się co dziwić, pieniądze ze sprzedaży kalendarza wsparły rzeszowskie amazonki.

Na cel charytatywny przekazano 500 egzemplarzy. Aby kalendarz zdobyć, należało wpłacić co najmniej 20 zł na konto Rzeszowskiego Klubu Amazonka. KWP w Rzeszowie właśnie podała, że dzięki darczyńcom z całej Polski na konto Klubu wpłacono ponad 12 tys. zł. 

– Przekazane pieniądze zostaną wydane na m.in. rehabilitację kobiet po mastektomii – poinformowała podkom. Ewelina Wrona w KWP w Rzeszowie, dodając, że we współczesnym świecie problem walki z chorobami nowotworowymi należy do najpoważniejszych. 

W kalendarzu “Kobiety Kobietom” znalazło się 12 zdjęć funkcjonariuszek, które pracują w podkarpackiej policji. Zostały one pokazane zarówno w pracy, jak i po cywilnemu. Kalendarz przygotował Wydział Komunikacji Społecznej w KWP w Rzeszowie. 

Pomysłodawcami kalendarza są: kom. Wojciech Kulig (autor zdjęć) oraz nadkom. Wojciech Leś i mł. asp. Monika Skawińska-Berkowicz. Udało się go wydać, dzięki pieniądzom Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Policjantów, sejmiku podkarpackiego oraz prezydenta Rzeszowa.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: