Zdjęcie: Maciej Rałowski

Dzisiaj (2 lutego) rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic Rzeszowa. Mieszkańcy będą odpowiadać na pytania, czy chcą, by do miasta zostały włączone dwie gminy: Trzebownisko i Krasne.

Konsultacje społeczne to efekt grudniowej decyzji radnych Rzeszowa, którzy zgodzili się na to, by do Rzeszowa włączyć gminy Trzebownisko i Krasne. Kolejnym krokiem całej procedury są konsultacje społeczne, jakie trzeba przeprowadzić w samym Rzeszowie i w gminach.

Konsultacje społeczne w Rzeszowie rozpoczynają się dzisiaj (2 lutego) i potrwają do 23 lutego. Mieszkańcy swoje opinie będą wyrażali na dwóch różnych ankietach dotyczących połączenia Rzeszowa z gminą Trzebownisko i połączenia Rzeszowa z gminą Krasne.

W konsultacjach mogą brać udział osoby na stałe zamieszkałe na terenie Rzeszowa, które w dniu konsultacji mają skończone 18 lat. Wyrażenie opinie polega na umieszczeniu w odpowiedniej rubryce: „Jestem za”, „Jestem przeciw”, „Wstrzymuję się”, znaku X i złożeniu podpisu na ankiecie konsultacyjnej.

Ankiety dostępne są w:

– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, Ratusz, Rynek 1

– Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, ul. Kopernika 15, al. Witosa 21 (hipermarket REAL), al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall) i ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat), (Centrum Handlowe Plaza) ul. Rejtana 65

– siedzibach Rad Osiedlowych Miasta Rzeszowa

– siedzibach jednostek organizacyjnych miasta Rzeszowa

– Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rzeszowa

Wypełnione ankiety mieszkańcy Rzeszowa mogą składać bezpośrednio osobom, które udostępniają ankiety, a także w tych miejscach, gdzie można je pobrać.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama