Zdjęcie: Parlamentarny.pl
Reklama

Skandaliczny wpis na Twitterze podkarpackiego posła PiS Bogdana Rzońcy. Zastanawia się, dlaczego „wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo Holocaustu” .

O wpisie Rzońcy jest głośno w całej Polsce. Tak, to ten poseł w grudniu ub. roku z mównicy sejmowej bronił swojego partyjnego kolegi, też z Podkarpacia, posła Stanisława Piotrowicza z Krosna, peerelowskiego prokuratora.

Bogdan Rzońca, poseł PiS z Jasła, znów „błysnął”. „Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo Holocaustu” – napisał na Twitterze Rzońca.

Zdjęcie: Twitter.com / Bogdan Rzońca
Zdjęcie: Twitter.com / Bogdan Rzońca

Wpis Rzońcy jest szeroko komentowany w mediach społecznościowych.

„A wie Pan, że w Pana partii jest europoseł Piecha, który wyabortowal 1000 dzieci?”, „Wstyd! Bardzo łatwo głosić takie „poglądy” będąc chronionym immunitetem. Niestety, rośnie przyzwolenie dla podobnych zachowań”, „Prawdziwa twarz PiS-u: antysemicki prymityw, idealny kontynuator Gomułki i Moczara” – komentują internauci.

Niektórzy zastanawiają się, czy Bogdan Rzońca na wakacjach nie jest czasem pochłonięty lekturą „Mein Kampf” Adolfa Hitlera.

Skandaliczny wpis na Twitterze poseł PiS już usunął i zamieścił znacznie łagodniejszy: „Wypoczywam, czytam i zastanawiam się dlaczego wsród ekolodzy sprzeciwiają się wycince drzew, a nie sprzeciwiają się ,,wycince ludzi” [pisownia oryginalna – przyp. red.]

Bogdan Rzońca skomentował też wpis, od którego zaczęła się internetowa burza. „Słowem wyjaśnienia: zostałem źle zrozumiany, a wpis stał się pożywką dla sensacji” – napisał na Twitterze.

A potem jeszcze dodał: „Dziwię się, że przedstawiciele narodu ciemiężonego w IIWŚ, walczącego o każde istnienie, dzisiaj mają takie liberalne poglądy co do życia”. 

Niedługo później za swój wpis poseł PiS przeprosił. „Jeśli ktoś źle zrozumiał wpis i poczuł się urażony – należą się przeprosiny. Przepraszam za wpis, nie przepraszam za poglądy dot. aborcji” – zaznaczył. 

O Rzońcy napisał już m.in. satyryczny Aszdziennik. „Jednym wpisem dołączył do pierwszej ligi znanych kretynów” – napisał naczelny Aszdziennika Rafał Madajczak.

Wpis posła PiS skomentował też Joachim Brudziński (PiS), wicemarszałek Sejmu. „Niestety, głupich (jak #kilogwoździ ) nie brakuje. Głupi wpis Bogdana Rzońcy” – uważa Brudziński. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama