Dziś po 16 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Ogień pojawił się na dachu jednorodzinnego domu. Szybka reakcja strażaków pozwoliła uniknąć większych strat materialnych.
Pożar dachu
W miejscowości Babica (pow. strzyżowski, gminie Czudec) na dachu domu jednorodzinnego pojawił się ogień. Pożar udało się ograniczyć do dachu. Pomogło szybkie poinformowanie strażaków i ich błyskawiczna reakcja.
– To nie był spektakularny pożar, ale gdyby nie szybka reakcja, ogień mógł się rozwinąć – podkreśla strażak ze Strzyżowa. – Więcej czasu pochłonęła rozbiórka uszkodzonej konstrukcji niż samo gaszenie ognia, ale skutki dla mieszkańców domu mogą być dotkliwe.
Relatywnie niskie straty, dotkliwe skutki
Nie ustalono dotąd przyczyny pojawienia się ognia. Straty materialne dotyczą głównie uszkodzonego fragmentu dachu, który wymagał też częściowej rozbiórki w celu zlokalizowania źródła pożaru i jego skutecznego zdławienia. Pożar, rozbiórka i, dodatkowo, zalanie dużą ilością wody poddasza i części domu mogą być dotkliwe dla jego mieszkańców w okresie zimowym. Najważniejsze jednak, że udało się uratować nieruchomość przed znacznie poważniejszymi skutkami pożaru.
Bądź na bieżąco.
Kilka zastępów straży pożarnej
Na miejsce zdarzenia pojawiły się zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) Strzyżów oraz ochotnicze straże pożarne z Babicy, Wyżnego i Czudca. W działaniach uczestniczyła również policja, a rejon zdarzenia zabezpieczała jednostka OSP KSRG Kalembina.
(rom)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Groźna kolizja. 18-latek wpadł w poślizg i uderzył w rejsowy autobus [ZDJĘCIA] kolizja autobus osobówka](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/OSP-KSRG-Fredropol-zderzenie-busa-z-osobowka-02-218x150.jpg)
![Dramatyczna walka z ogniem. Płonął budynek gospodarczy tuż obok domów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Pozar-budynku-gospodarczego-Narol-00-218x150.png)
![Groźne zderzenie na zaśnieżonej trasie. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA] zderzenie w zimowej aurze](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/zderzenie-bieszczady-06-218x150.jpg)
![Zima nie odpuszcza. Dostawczak z przyczepą zwisł nad rowem i zablokował drogę [ZDJĘCIA] dostawczak zablokowana droga](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/dostawczy-zablokowana-droga-05-218x150.jpg)








![Rzeszów podsumowuje rok rekordowych inwestycji. Ponad 800 mln zł na cztery kluczowe zadania [ZDJĘCIA] oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/MPWiK-Rzeszow-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)

























