Pożar kompleksu handlowo-usługowego w Pilźnie. Ewakuacja 20 osób

Reklama

Trwa dogaszanie pożaru kompleksu handlowo-usługowego przy ulicy Witosa w Pilźnie w powiecie dębickim. Strażacy musieli ewakuować 20 osób. 

 

Informacje o pożarze strażacy otrzymali we wtorek ok. godz. 13:00. – Ogień objął część sklepu meblowego wraz z magazynami – relacjonuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

Strażakom udało się zatrzymać ogień tak, aby nie rozprzestrzenił się na pozostałe obiekty handlowo-usługowe. Jeszcze przed przyjazdem strażaków, z kompleksu ewakuowano 20 osób. – Na szczęście nikomu nic się nie stało – twierdzi Betleja.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 27 zastępów straży pożarnej z powiatów dębickiego, łańcuckiego, mieleckiego, rzeszowskiego i jasielskiego. Przyczyny pożaru na razie nie są znane. Ustala je policja. 

To już drugi duży pożar minionej doby na Podkarpaciu. W poniedziałek wieczorem 120 strażaków do wtorkowego poranka walczyło z ogniem, który wybuchł na terenie firmy reklamowej  Art-Progres w Woli Ocieckiej koło Ropczyc. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama