Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Rzeszowie. Swój udział miała w tym m.in. pracownica rzeszowskiej Prokuratury Krajowej. 

Do zdarzenia doszło w piątek (2 października) ok. godz. 14:00 na ulicy Ofiar Katynia. Jak ustalili policjanci, na wysokości kładki dla pieszych 38-letni kierowca mercedesa skręcał na pobliski parking. W trakcie manewru uszkodził dwa samochody: także mercedesa i skodę octavię. 

Świadkowie podejrzewali, że kierowca mercedesa może być pijany. Zareagowały dwie osoby: 26-letni pracownik firmy kurierskiej oraz 36-letnia kobieta, która na co dzień pracuje jako asystentka w Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Oboje zatrzymali kierowcę mercedesa, uniemożliwili mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwano policjantów. – 38-latek był pijany, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Został przekazany pod opiekę rodziny – mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności. Przełożeni pracownicy prokuratury zapowiadają, że jej godna naśladowania postawa zostanie doceniona.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: