Reklama

Marszałek podkarpacki planuje odwołać Sławomira Poradę, dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie. W jego obronie stają lekarze i związki zawodowe.Z komunikatu Tomasza Leyki, rzecznika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, wynika, że marszałek Władysław Ortyl wszczął procedurę odwołania dyrektora Porady. Urząd rozpoczął także kontrolę w przychodni przy ulicy Warzywnej. Leyko twierdzi, że przedstawiciele personelu medycznego i związki zawodowe zwrócili się do marszałka z pismem, w którym sprzeciwiają się odwołaniu Sławomira Porady ze stanowiska dyrektora placówki.

31 października marszałek Ortyl spotkał się sześcioosobową delegacją pracowników WZS. „Goście nakreślili pozytywny obraz pracy dyrektora i ponowili prośbę o pozostawienie go na stanowisku” – poinformował Tomasz Leyko.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na spotkaniu Władysław Ortyl zapewnił delegację pracowników przychodni, że przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o odwołaniu Porady z funkcji dyrektora weźmie pod uwagę „wszystkie merytoryczne opinie w tej sprawie”. Ortyl podkreślił również, że jeśli do zmiany dojdzie do zmiany dyrektora to będzie ona miała charakter merytoryczny.

„Podczas spotkania marszałek Władysław Ortyl nie chciał mówić o nieprawidłowościach w przychodni. Natomiast spotkał się już z dyrektorem Sławomirem Poradą. Do kolejnej rozmowy z dojdzie na początku przyszłego tygodnia” – zapowiedział Tomasz Leyko.

Reklama