Budujemy przełomowe rozwiązania i poszukujemy pracowników z pasją.

Pratt & Whitney Rzeszów produkuje silniki lotnicze do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych. Specjalizuje się w budowie przekładni – części, która przekazuje energię wytworzoną w silniku elementom nośnym samolotu lub śmigłowca. Współpracuje z głównymi producentami płatowców, takimi jak Boeing, Airbus czy Embraer. W Rzeszowie zmontowane zostały np. wszystkie silniki stanowiące napęd do polskich F-16. PWR posiada też ultranowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, zajmujące się pracami nad silnikami głównymi i pomocniczymi.

– Nasz wydział przekładniowy produkuje komponenty oraz montuje przekładnie do różnych typów silników samolotowych i śmigłowcowych. Najnowszym produktem jest przekładnia Fan Drive Gear System do silników turbowentylatorowych nowej generacji PW1000. Znaczące zmniejszenie poziomu hałasu, zużycia paliwa, a także emisji związków lotnych to czynniki wpływające na dużą atrakcyjność ekonomiczną, eksploatacyjną i środowiskową tego silnika. Został on, wraz z przekładnią produkowaną przez Pratt and Whitney, wybrany do napędu samolotów Airbus A320, Embraer, Bombardier C Series i Mitsubishi Regional Jet – mówi Marcin Samolej, Dyrektor Generalny PWR.

Ze względu na intensywny rozwój produkcji w 2021 i 2022r. będziemy poszukiwać głównie operatorów CNC, spawaczy, ślusarzy i tokarzy oraz pracowników produkcji. Cenimy doświadczonych kandydatów, ale dajemy też możliwość rozwoju osobom bez doświadczenia rozwijając ich umiejętności poprzez specjalistyczne szkolenia. Preferujemy wykształcenie techniczne i zachęcamy do wyboru takiej ścieżki edukacji  – mówi Marcin Samolej.

Pratt & Whitney dla Pań

Co warte podkreślenia, w firmie pracuje wiele kobiet.

– Praca przy produkcji jest zróżnicowana – niezbędni są specjaliści do obsługi zaawansowanych centrów obróbczych CNC, spawacze, a także osoby, których najważniejszą umiejętnością jest precyzja wykonywanej czynności i zdolności manualne. Ta różnorodność pozwala nam oferować pracę na wybranych stanowiskach produkcyjnych również paniom, m.in. na stanowiskach ślusarzy. Wierzymy w zróżnicowane i włączające środowisko pracy, dlatego będziemy wzmacniać ten trend i zachęcać panie do aplikowania do naszej firmy – mówi Karolina Tucharz, Dyrektor Personalny ds. Operacyjnych  Pratt & Whitney Rzeszów.

W spółkach Pratt & Whitney niezwykle ważną rolę zarówno w aspekcie biznesowym, jak i społecznym odgrywają kobiety. Przedstawicielki PWR m.in. biorą udział w konferencjach i wydarzeniach promujących zawody techniczne wśród dziewcząt i kobiet.

– Duże znaczenie ma dla nas tworzenie środowiska pracy, które docenia zróżnicowanie pracowników i promowanie kobiet na stanowiskach technicznych. Podejmujemy więc działania inspirujące dziewczęta do zainteresowania techniką. Technologia towarzyszy nam w codziennym życiu, a kobiety powinny ją współtworzyć – przekonuje Anna Stocka, Employer Branding Manager w Pratt & Whitney Rzeszów.

Atrakcyjne programy rozwoju

Firma Pratt & Whitney oferuje pracownikom przede wszystkim bezpieczeństwo w postaci stabilnego zatrudnienia, a także pracowniczy program emerytalny, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do urlopów i inne świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Proponujemy także różne formy podnoszenia kwalifikacji. Na przykład od 2002 r. funkcjonuje program „Scholar”, adresowany do pracowników chcących zdobyć lub uzupełnić wyższe wykształcenie. Firmy oferują wiele szkoleń zawodowych dla kadry inżynieryjno-technicznej i pracowników samodzielnie wykonujących procesy specjalne. Ponadto prowadzą programy rozwoju liderów oraz ekspertów oraz proces rozwoju zdolności przywódczych.

Technologia. Produkt. Dobre miejsce pracy

Pratt & Whitney Rzeszów wdraża strategię rozwoju „Technologia. Produkt. Dobre miejsce pracy”, która określa, jakim przedsiębiorstwem ma być w przyszłości.

 – Technologia umożliwi zdobywanie nowych rynków zbytu, ale także uczyni pracę bardziej wydajną i bezpieczną. Produkt pomoże wypracować większe zyski i zapewni pracę na długie lata. Dobre miejsce pracy oznacza firmę, w której pracownik czuje się dobrze i która zapewnia mu rozwój. Dlatego tworzymy integracyjne środowisko pracy oparte na zaangażowaniu, szacunku i otwartej komunikacji. Staramy się, aby różne pomysły, doświadczenia i perspektywy zapewniały jeszcze większą wartość, a pracownicy mogli się czuć komfortowo. A co najważniejsze, przestrzegamy zasad Kodeksu Etycznego, który wyraża nasze fundamentalne wartości i podaje ogólne ramy dla podejmowania decyzji – wyjaśnia Karolina Tucharz.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przesyłania swoich aplikacji na adres rekrutacjaPWR@prattwhitney.com.

Więcej ofert pracy i informacji na temat firmy znajdziecie TUTAJ

Zachęcamy także do śledzenia dedykowanych wydarzeń rekrutacyjnych na naszym profilu na FB.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z zespołem rekrutacyjnym: nr telefonu: + 48 697 506 810

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama