Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Dworzec lokalny w Rzeszowie oraz miejski łącznik z drogą ekspresową S19 zostały wyróżnione tytułem TopBuilder 2019.

Jak informuje Urząd Miasta w Rzeszowie, TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Kapituła konkursu nagradza statuetką najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne.

Nagradzane są także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Tytułem i statuetką TopBuilder nagradzane są również usługi i produkty finansowe oraz projekty, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia przeznaczone dla branży budowlanej.

W finale XI edycji TopBuilder 2019, który odbył się 21 marca w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Warszawie, Rzeszów nagrodzono dwiema statuetkami. Pierwszą miasto otrzymało za przebudowę dworca lokalnego pod wiaduktem Śląskim. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł. Dworzec otwarto 29 września 2018 r. na… jeden dzień

Druga statuetka TopBuilder 2019 dla Rzeszowa trafiła za wybudowanie drogi wojewódzkiej od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9. Dywizji Piechoty do drogi ekspresowej S19 węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka). To prawie 4-kilometrowy odcinek drogi, który kierowcom, jadącym od strony zachodniej w kierunku południa pozwala ominąć centrum Rzeszowa. 

Łącznik z S19 został otwarty 7 grudnia 2017 r. Jego budowa kosztowała 105 mln zł.  TopBuilder 2019 to nie jedyne nagrody, jakie w ostatnich dniach otrzymał Rzeszów. Został również nagrodzony za oświetlenie

Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów
Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

  1. … i łącznik który w pośpiechu budowany się sypie. Zjeżdżając z dobrze wykonanej S19-ki na łącznik wjeżdża się jak w inny falujący świat.

  2. Ciemny lud to podobno kupi,ale już większość wie jak wygląda układ ,,wzajemnej adoracji,,. Ten dworzec lokalny ma panele pod wiaduktem który zasłania światło dla wielu paneli ale co kąt nachylenia i zysk energetyczny jest mało istoty. Ważne że ktoś na tym zarobił a już mało ważne czy to inwestycja była uzasadniona ekonomicznie ale w mieście imitacji można wydawać i zadłużać gminę bez odpowiedzialności.Podobnie inne inwestycje miejskie jak kładka okrągła za 15 ml zł z drewnianymi poręczami z Kamerunu które nie wytrzymało nawet 3 lat.

  3. To własnośc zwiazku wioch czy jakos tak a te biedne kasy nie maja i stoi taki syf ,brud i ubóstwo w centrum miasta.Ludzi wożą prawie jak w wagonach bydlecych bo taki stan przedstawiaja te cuchnące graty i nie przeszkadza im to pensyjek pobierać pewnie na wyższym poziomie niz prezentuje to dziadostwo.

  4. Ciekawe kiedy wyremontują ten starożytny dworzec główny PKS bo to wstyd i obciach dla miasta wojewódzkiego taki dworzec. Zwłaszcza ze będzie za nie długo nowoczesny PKP obok.

  5. FAKE! Tak samo jak inne pseudo nagrody dla inwestycji stolicy innowacji. Firma promuje m.in. Strabag, który ma ustawione roboty w Rz. Jedno i to samo kółko wzajemnej adoracji. Przekazują sobie publiczną kasę, nagrody itd. Część układu zamkniętego. A ta nagroda jest g…o warta. Autorzy tego rzeszow-fake-news dobrze o tym wiedzą, ale to zbliżone środowisko. Nie dajcie się nabrać. Rzeszów to postkomunistyczny ciemnogród. Komuchy okradają obywateli z ciężko zarobionych pieniędzy. Za wiele się nie zmieniło od 2WŚ.

  6. Z regulaminu konkursu TopBuilder „Za zgłoszenia jednego produktu, usługi, obiektu – 5 tys. zł. Za każdy kolejny produkt, usługę, obiekt – 3,5 tys. zł. Do opłat regulaminowych doliczany jest podatek VAT zgodny z aktualnie obowiązującą stawką.” Se dziadek płaci za statuetki to dostaje a my płacimy za groteskowe show jednegk aktora. Ciekawe ile placil za inne? xDDD

  7. Dworzec za 20 mln to wielka inwestycja? Chyba ktoś się z koniem za łby pozamieniał. Już abstrahuję, że ta budowa kosztować powinna 10 mln zł bo za same panele ML System skasował podatników rzeszowskich dodatkowo 10 mln zł. Stąd te 20 mln.

Comments are closed.