Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Dworzec lokalny w Rzeszowie oraz miejski łącznik z drogą ekspresową S19 zostały wyróżnione tytułem TopBuilder 2019.

Jak informuje Urząd Miasta w Rzeszowie, TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Kapituła konkursu nagradza statuetką najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne.

Nagradzane są także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Tytułem i statuetką TopBuilder nagradzane są również usługi i produkty finansowe oraz projekty, inicjatywy, programy i przedsięwzięcia przeznaczone dla branży budowlanej.

W finale XI edycji TopBuilder 2019, który odbył się 21 marca w siedzibie Stowarzyszenia Architektów RP w Warszawie, Rzeszów nagrodzono dwiema statuetkami. Pierwszą miasto otrzymało za przebudowę dworca lokalnego pod wiaduktem Śląskim. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł. Dworzec otwarto 29 września 2018 r. na… jeden dzień

Druga statuetka TopBuilder 2019 dla Rzeszowa trafiła za wybudowanie drogi wojewódzkiej od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9. Dywizji Piechoty do drogi ekspresowej S19 węzeł Rzeszów Południe (Kielanówka). To prawie 4-kilometrowy odcinek drogi, który kierowcom, jadącym od strony zachodniej w kierunku południa pozwala ominąć centrum Rzeszowa. 

Łącznik z S19 został otwarty 7 grudnia 2017 r. Jego budowa kosztowała 105 mln zł.  TopBuilder 2019 to nie jedyne nagrody, jakie w ostatnich dniach otrzymał Rzeszów. Został również nagrodzony za oświetlenie

Zdjęcie: GDDKiA Rzeszów
Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama